Zkušenosti s tímto 2* dopravcem sem, prosím  .

Ukraine International Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

to dufam ze nikdy nebudem skusat :D ale co som teda rok dozadu s nimi pisal, ze to zalezi od situacie... narok jasne ze nemas, ale ak ti meska UIA pripoj a nestihnes dalsi let s UIA s dostatocnou rezervou, tak by mohli privriet ocko

0 Citovat

Posledné poznatky s UIA:

Separátne letenky DXB-KBP a KBP-BUD s jednou bagážou kúpenú cez míle.

Nebol problém v Dubaji poslať kufor až do Budapešti. (Ešte tam nie som, dúfam, že príde ;))

V KBP dnes vážili náhodne kufríky. Prešli sme. 

V nových 800/900-kách je miesta v economy habadej, mám 186cm a nohy vystriem. Vyskúšané rady 5 a 28, takže štandardné.



img-20181127-135337.jpg

0 Citovat

Nevím, jestli si toho už někdo všiml, ale od 15. ledna 2019 jen jedno příruční zavazadlo u letenek zakoupených po 1. listopadu 2018. Záleží samozřejmě na tarifu, ale když se tu většinou řeší ty Low-cost tarify, tak aby bylo jasno... Druhý menší příručák za příplatek 15 euro. WTF

https://www.flyuia.com/cz/en/new...age-policy

0 Citovat

Kupoval jsem lístek přímo na flyui.com. Teď jsem si založil účet a když se snažím prolinkovat PNR z emailu se fakturou, tak mi to hlásí, že rezervace nebyla nalezena. Příjmení míám v profilu stejné jako u objednávky (bez diakritiky). Kde může být problém?

0 Citovat

Tak jo, účet musí existovat před rezervací.

0 Citovat

Ahoj, muzu zadat o full refund pro zmene casu odletu o 3:45? Nemuzu to najit v T&C. Koupil jsem hodne dopredu a neproletim. Diky.

0 Citovat

Mne vratily penize za let praha-kyjev i kyjev-dubaj, koupeno samostatne. Vse jsem uhral na posunuti pouze jedne casti letu z prahy do kyjeva asi o hodinu.. psal jsem jim pokazde v noci, tak mozna slouzi ochotnejsi smena :D

0 Citovat

Kazdopadne u UIA jde podle me vse.. jen vytrvat a byt mily a prihodit aspon nejaky argument.. 

0 Citovat

Škoda že to nefunguje ako vo Vuelingu / LEVELi - tam som refundol letenku, ktorú som neplánoval preletieť, kvôli posunu odletu o 5 minút neskôr. :))

0 Citovat

norbic napsal(a):

Ahoj, muzu zadat o full refund pro zmene casu odletu o 3:45? Nemuzu to najit v T&C. Koupil jsem hodne dopredu a neproletim. Diky.


Netýkalo se to náhodou letu v 15h PRG-KBP? 

Mě ho přesunuli na 11:15,ale skousnu to a vyrazím z jihu moravy brzy ráno.Pokud tedy nebude další změna...

Doufám,že to nepřesunou na 5:05 😬

0 Citovat

vlasta napsal(a):


Netýkalo se to náhodou letu v 15h PRG-KBP? 

Mě ho přesunuli na 11:15,ale skousnu to a vyrazím z jihu moravy brzy ráno.Pokud tedy nebude další změna...

Doufám,že to nepřesunou na 5:05 😬


JJ, akorat to asi neproletim, tak prubnu full refund

0 Citovat

Kdyby někdo měl zájem, UIA na svém webu prodává za 600 Kč letenky Praha-Kyjev na sobotu 21.12.2019 a 24.12.2019. Co s opačným směrem je otázka. Ten je dost mastný. Nicméně řád je nahraný jen do Božího hodu, tak se to někomu třeba bude hodit do skládačky ;)

0 Citovat

Tak to vypadá, že UIA končí s Astanou, už mi zrušili let na červen a jiné lety nejdou najít.

0 Citovat

Ahoj, přemýšlím o koupi letenky s UIA z prahy do bangkoku a zpět přes Vánoce. Tarifní třída je Economy X, je v tom alespoň jídlo? :-) Předpokládám že je to nějaký promo, tak aby služby nebyly úplně zkrouhnutý. Díky

0 Citovat

micky napsal(a):

Ahoj, přemýšlím o koupi letenky s UIA z prahy do bangkoku a zpět přes Vánoce. Tarifní třída je Economy X, je v tom alespoň jídlo? :-) Předpokládám že je to nějaký promo, tak aby služby nebyly úplně zkrouhnutý. Díky

Co takhle si tu letenku najít přímo na webu dopravce a přečíst si, co je v ceně? Je to moc velký problém?

Rezervační třída: X

Příruční zavazadlo: 1 příruční zavazadlo 7KG (5KG na E-145) + 1 malá osobní taška do 5KG / Nemluvně 1 x 5KG

Zapsaná zavazadla: 1PC 1X23KG / Nemluvně 1РС x 10 kg

Jídlo: Teplé jídlo

0 Citovat

J0x napsal(a):

Co takhle si tu letenku najít přímo na webu dopravce a přečíst si, co je v ceně? Je to moc velký problém?

Rezervační třída: X

Příruční zavazadlo: 1 příruční zavazadlo 7KG (5KG na E-145) + 1 malá osobní taška do 5KG / Nemluvně 1 x 5KG

Zapsaná zavazadla: 1PC 1X23KG / Nemluvně 1РС x 10 kg

Jídlo: Teplé jídlo


Není to problém, prostě mě to nenapadlo, zřejmě nejsem dokonalý. Každopádně díky za odpověď.

0 Citovat

Na letech mezi Prahou a Kyjevem ale zřejmě jídlo nebude.

0 Citovat

sákryš, včera mi UIA oznámili, že ruší můj sobotní let Kyjev-Jerevan... 5 dnů před odletem

Sice mi ho po usilovném přemlouvání přebukovali na let o 10 hodin později, ale i tak komplikace.

Tady teprve člověk ocení přepravce z EU. S UIA asi nemá cenu o jakoukoli kompenzaci žádat... co myslíte ?

Díky.
0 Citovat

tak neexistuje iba EU

https://www.flyuia.com/ua/en/inf...ger-rights

za vyplnenie formularu nic nedas a narok mas

0 Citovat

Jak pravní tonic, ukrajinci mají podobná pravidla jako EU a rozhodně to za to stojí. Známému kompenzaci vyplatili. Pravda, trvalo to přesně 19 měsíců, ale vyplatili :D

0 Citovat

tonic,Kryštof:

Díky za info, to jsem netušil, za pokus to teda rozhodně stojí... (pro jistotu požádám až po návratu :-) )
0 Citovat

my sme s  nimi rieisli opacny pripad, dva dni pred odletom posunuli o par hodin let skor :D nic sme nevybavili, iba 25% zlavu na dalsi let a to som do toho zainteresoval aj letecky dozor ukrajiny :D

0 Citovat

Byla to jen otázka času :-( Snad nebudou v budoucnu praktikovat rozsazování

https://www.flyuia.com/ua/en/ser...e-seat-pre

https://www.flyuia.com/ua/en/new...r-check-in

0 Citovat

no zialbohu, vsetko zlowcostieva :( este v sobotu som s nimi letel na prijemnom lete do Tbilisi - ich nove 737NG su oproti Wizzairu business class :))

0 Citovat

Měl jsem koupené letenky na příští týden PRG - KBP

Ranní let mi zrušili asi před čtvrt rokem a před měsícem posunuli odlet na zpátečním letu. Ještě jsem jim nevolal.

Má smysl jim zavolat a nechat si to přesunou (požádat je o přesunutí) na konec dubna?
Odletové časy v dané dny mi teď nevyhovují. Nebo je pak jediná cesta nechat si vrátit peníze?

Díky za radu. (Letím s nimi podruhé a i na první zkušenosti, časy letů změnili. Ale to jsem akceptoval.)

0