Zkušenosti s tímto 2* dopravcem sem, prosím  .

Ukraine International Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

tonic napsal(a):

no inak musel som kamosovi namiesto pasu zadat cislo OP, lebo mu expiruje uz o rok. Tak ma napadlo, ako vyzera online checkin UIA , zadavaju sa tam udaje o pase, alebo to je tam natvrdo dane. Lebo co teraz citam "guide" tak sa to tam zadava...tak neviem aky ma zmysel zadavat cislo pasu pri kupe.


Ahoj, chtěla bych se optat, zda je možné koupit letenku na rok dopředu, když za pár měsíců budu měnit jméno a tím pádem i pas? Jde číslo pasu poté změnit? Nemám žádné zkušenosti. Děkuji.

0 Citovat

oni to nekontroluju, hlavne aby sedelo meno :) ale mozem ti dat vediet o 3 mesiace, tiez tak mame kupene letenky :D

0 Citovat

A preco hned vybavovat novy pas?

co tak ist na stary so starym menom?


0 Citovat

no to je klasicka otazka neviest na modrom koniku. co som pochopil, tak s novym menom ti automaticky prestava platit stary pas. Lenze kym nemas novy obciansky s novym menom, nemozes si vybavit novy pas, kedy stary pas msuis vratit. A dovtedy asi nikde v systemoch nie je pas "deaktivovany" (tu myslim ze by nebol problem pri odlete z Kyjeva, ale skor pri odlete z EU do Kyjeva). Lenze aspon na SK si musis novy OP vybavit do 30 dni, takze dovtedy sa da urcite cestovat aj na stary pas bez problemov.

0 Citovat

Škoda no...

The following privileges of Panorama Club Classic Members are valid for flights until June 30, 2018 inclusive:

2 kg extra allowance for each piece of checked luggage, but not exceeding 32 kg (also applies to sports equipment). 

Extra hand luggage allowance – 1 piece of up to 12 kg (except on Embraer-145, where the hand luggage allowance is 1 piece of up to 5 kg/105 cm).

Starting from July 1, 2018 the above-mentioned privileges are no longer available.

0 Citovat

Ahoj,

díky změně letového plánu mi na vnitrostátní přestup na Borispolu (trasa Kyjev- Oděsa) zbylo jen 45 minut. Je vůbec reálné to stihnout nebo si mám rovnou koupit náhradní lístek na vlak? :) Při přestupu musím znovu přes pasovou kontrolu a security nebo se to dá "nějak zkrátit" a proběhnout to zadem letištěm? Díky za odpověď.

0 Citovat

Ahoj, reálné to je, ale musíte se modlit, aby nebylo ani minutu zpoždění. Zkrátit to bohužel nejde, musíte projít přes pasovku, vyjít úplně mimo tranzit a zpět přes security. Většinou to ale bývá rychlý proces.

0 Citovat

no je to na tesno az moc. skus im na facebook napisat ze ci sa neda s tym nieco robit aj ked mas separatne letenky.

0 Citovat

@Tonic   Díky moc za tip na FB. Přebookovali mi oba lety z ranních na odpolední a už mám dost času na přestup.

0 Citovat

Už se to tu sice řešilo, ale je to už nějakou dobu zpátky- chtěl bych letět do Teheránu a na přestup vychází při obou cestách cca hodina a půl. Předpokládám, když je to na jedné letence economy PRG-IKA (5.700), tak je návaznost spojů v jejich režii. Pokud si koupím lowcost PRG-KBP (2.600) a KBP-IKA (2.100), už mi negarantují nic? Kdybych jel sám, klidně si přidám i dva dny v Kievě, ale bohužel jsme limitovaní délkou prázdnin.

0 Citovat

ano riesilo, asi to zatial nikto neotestoval ak by mu meskal pripoj. 

0 Citovat

Já byl v s UIA v Teheránu jednou, ale to jsem letěl z Berlína. Ten čas příletu se mi zrovna moc nelíbí, na vízum jsem čekal asi do čtyř hodin - možná to bylo tím, že jsem neměl referenční číslo a o vízum žádal až přímo na letišti. Jezdí tam už už nějakej bus z letiště IKA do centra i v noci? 

0 Citovat

A co z Berlína (SXF) přímý let s Germania za 199,- EUR. Termíny od září do konce prosince, odbavené zavazadlo + jídlo v ceně...

0 Citovat

2x za rok do Teheránu - nejde po tobě BISka?

0 Citovat

Na tu Germaniu mrknu, i když je to pro mě trochu z ruky (Brno). Tehdy jsem odlet z Berlína volil kvůli chybovýmu tarifu (TXL -IKA za 100USD), jel jsem úplně sám, tak mi to bylo jedno. Teď chci vzít celou familiu, tak uvidíme. Ještě jsem se díval na UIA, že by stál za úvahu odlet z Krakova - to bysme měli při každé cestě půl dne v Kijevě - ale zase by to krásně vyplnilo celej prázdninovej týden od soboty ráno do neděle večer :)

EDIT: vyřešeno, nakoupil jsem letenky PRG-IKA (na jedné letence),  jako na zavolanou spadly ceny na 3.900,-Kč :) že by následek mýho šmejdění o pár dnů dřív? většinou to bývá naopak...

0 Citovat

Ahojte, rozumiem tomu spravne, ze si mozeme zobrat do lietadla batoh do 7 kg a k tomu este kabelku/laptop/blabla do 5 kg? Vzdy som bola v tom, ze je povoleny len ten 1 ks batoziny do 7 kg, tak sa chcem uistit. Pravdepodobne sa zmestime aj do tych 7 kg, ale je fajn mat nejaky buffer :)


https://www.flyuia.com/ua/en/inf...nd#luggage

0 Citovat

Áno, do 7kg a niečo menšie, no nevážili aspoň u mňa nikdy

0 Citovat

Jj, citala som tu prave , ze to vazia, tak preto to riesim. Tak paradne zistenie, bude miesto na suvenyry :)

0 Citovat

updejty z minulého víkendu  - 2 lety, jeden vnútroštátny a jeden medzinárodný. Nikto nič nevážil a nevšimol som si ani meranie. To čo ma zaujalo je zatvorenie gejtu len 10 minút pred aktuálnym odletom pri medzinárodnom lete.  Vyzerá to, že to tak majú pri každom lete na Boryspole s UIA, aj keď nie som si istý s diaľkovými.

0 Citovat

Na jaře let z Prahy přes Kyjev do Dubaje a zpět. Personál v pohodě, letušky moc hezký a příjemný holky, voda několikrát za let, občerstvení za dobrou cenu - velký Lvovský pivo za 2 €, pul litru vodky za 5 €, nějaká velká bageta taky kolem 5 €. Příruční zavazadla nekontrolovali. 

0 Citovat

Ja hlasim 4 lety za posledny mesiac. V troch pripadoch sme mali online check in, z toho v jednom pripade (KBP->PRG) prechadzali radu dve typenky s vahou a vytipovali si zrovna nase batohy (vyzeraju obrovske ale presne pasuju do klienty). Priatel mal nad 10 kg, ale povedal, ze tam ma nieco z duty free a kludne to moze rozdelit na 7 a 3+. Ked sa v batohu zacal hrabat, tak ich to prestalo bavit a odisli. Stvrty let bez online check inu (IKA->KBP),  na prepazke vazili vsetkym vsetko a kto mal cez 7 kg (tolerovali cca kilo naviac), musel prebalovat.

0 Citovat

Ja som s nimi teraz tiež absolvoval Praha - Teheran a ani na jednom lete nič nekontrolovali a nevšimol som si, že by vôbec niekoho kontrolovali. 

Najmä na lete Kyjev - Teheran a späť som docela pozeral čo všetko ľudia brali na palubu a aj tak nikto nič neriešil.

0 Citovat

Musim sem napsat absolutne pozitivni zkusenost s customer care od UIA. 


Meli jsme od ledna koupene lety v nejnizsi, lowcost tride na prosinec. Samostatne letenky prg-kyjev a kyjev-dubai. 


1) pri posunu letu z prg do kyjeva o necele 3h uia s radosti prebookovali na let v drivejsi den, pac jsme meli obavu ze nestihneme pripoj do dubaje. Toto bylo v lete. 

2) pri dalsim posunu pred tydnem ,opet letu prg-kyjev cca o 1,5h, uia bez reci zrusili a vratili penize! za vsechny segmenty.. 


Toto vse aniz bysme realne na cokoliv z toho meli narok.. lety jsem uprimne rusil kvuli levnemu spoji praha-dubaj s QS a akci pegasus na trase muscat-praha. Diky tomu jsem na letenkach za 6,9k i s preletem mezi dubaji a muscatem se salam air a navic 2,7k, ktere jsem myslel ze jsem utopil v uia se mi vratily. Co na to rict. Rozhodne bych si u nich hned zase letenku koupil. Za tu cenu a servis.. zasnu. 

0 Citovat

Je to mozny, ale ze to vubec je mozny je a me v dnesni dobe naprosto neuveritelny. Nedokazu si predstavit jinou aerolinku, ktera vrati penize za nejnizsi tarif jen tak..


O busu vim, ale byt to s cekanim na letisti asi nevyjde o tolik casove lip, tak urcite to bude pohodlnejsi a hlavne muzem rovnou pujcit auto na letiste bez prejizdeni taxikama atd.. Navic me hrozne lakalo letet se salamem :-)

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Je to mozny, ale ze to vubec je mozny je a me v dnesni dobe naprosto neuveritelny. Nedokazu si predstavit jinou aerolinku, ktera vrati penize za nejnizsi tarif jen tak..


Ja poznam ... wizzair :)) tam staci 5 minut posun casu a hned rebook/refund/120% refund na konto. najma rebook dokaze zaujimave veci priniest , kedze nejedna sa len o datum, ale daju sa zmenit aj rozne destinacie v "okoli" co napr. pri Kyjeve jednu dobu (neviem ci stale) bolo aj Baku a Moskva.


Ale ano, Facebook UIAhelper nema chybu. 

0