Ukraine International Airlines

Napsal David Eiselt 2013-09-25T20:46:05+02:00 ve fóru Letecké společnosti

najlepsie cez ten facebook skusit

Zajímavostí je, že notifikace o změnách posílají také přes Viber.

kamil.kv napsal(a):

Měl jsem koupené letenky na příští týden PRG - KBP

Ranní let mi zrušili asi před čtvrt rokem a před měsícem posunuli odlet na zpátečním letu. Ještě jsem jim nevolal.

Má smysl jim zavolat a nechat si to přesunou (požádat je o přesunutí) na konec dubna?
Odletové časy v dané dny mi teď nevyhovují. Nebo je pak jediná cesta nechat si vrátit peníze?

Díky za radu. (Letím s nimi podruhé a i na první zkušenosti, časy letů změnili. Ale to jsem akceptoval.)

Přesun na konec dubna můžeš zkusit. Taky jsem měl letět z Prahy ráno ve všední den a odpolední odlet by znamenal vyplýtvání skoro celého dne, tak jsem si nechal celý let přeložit na sobotu (svým způsobem jsem na tom dost vydělal - šlo o akční letenky do Dillí, které na sobotu nebyly vůbec k dispozici :) ). Taky jsem vyměnil další zrušený ranní let z Prahy na ranní let z Vídně, na to se můžeš taky zeptat, jestli to pro tebe není problém (na vídeňském letišti se dá celkem v pohodě přespat na Fku).

Určitě psát přes FB, obvykle se dá vymyslet spousta věcí, jak píše Jox. Jinak ale nesouhlasím s tím, že akce do Dillí nebyla s odletem v sobotu. Kupoval jsem to v té stejné akci a na sobotu. Původně s půldenním stopem v Kyjevě. Po zrušení dopoledního letu z toho zbyly jen 2 hodiny. Stop mám už jen na zpáteční cestě.

Michal napsal(a):

Určitě psát přes FB, obvykle se dá vymyslet spousta věcí, jak píše Jox. Jinak ale nesouhlasím s tím, že akce do Dillí nebyla s odletem v sobotu. Kupoval jsem to v té stejné akci a na sobotu. Původně s půldenním stopem v Kyjevě. Po zrušení dopoledního letu z toho zbyly jen 2 hodiny. Stop mám už jen na zpáteční cestě.

Já měl na mysli poslední sobotu v březnu a pokud si dobře vzpomínám, akce byla až od dubna. :)

To by mě zajímalo, jestli ta nová pravidla pro zavazadla od 15. 1. platí retroaktivně. Na letence mám 2x23 kg, což asi nevyužiju, ale mohl bych chtít a naštvalo by mě, kdyby to najednou nešlo. :)

Nová pravidla pro zavazadla platí jen pro příručáky a navíc pouze pro letenky koupené po 1. 11. 2018 s odletem po 15. 1. 2019.

eremi napsal(a):

Nová pravidla pro zavazadla platí jen pro příručáky a navíc pouze pro letenky koupené po 1. 11. 2018 s odletem po 15. 1. 2019.

Super, dík.

Ahojte,

Mame rezervaciu na zajtrajsi let 08.07.19 VIE-KBP-ADB s tym, ze pre segment KBP-ADB mi oznamili dnes zmenu casu odletu z 11:05 na 17:55. Vznika prosim narok na nejaku kompenzaciu aj ked sa jedna o non-EU let a pripadne akym sposobom sa jej mozem domoct? Dakujem za akekolvek vecne komentare.

Ahoj, pokud máte všechny lety na jedné rezervaci (kupovali jste najednou Vídeň – Izmir), pak nárok vzniká, jelikož přestup při určování kompenzace nehraje roli. Pokud jste kupovali letenky nezávisle na sobě (Vídeň – Kyjev a pak samostatně Kyjev – Izmir), pak nárok není.

Napište žádost (zprvu není potřeba žádný formulář, prostě jen mail nebo zpráva na jejich oficiální FB) o kompenzaci a podle reakce uvidíte co dál.

celkom zaujimave info od poliakov na fly4free https://www.fly4free.pl/uia-plan...-w-polsce/

v skratke, UIA sa bude snazit pospajat cele Polsko s Ukrajinou, najma teda s Kyjevom a planuje sa aj Afrika - Nairobi, Addis Ababa, v dlhsom horizonte mozno aj JAR.

Takisto potvrdeny aj koniec lowcost tarifov, splnili historicku ulohu :D

Dog napsal(a):

sákryš, včera mi UIA oznámili, že ruší můj sobotní let Kyjev-Jerevan... 5 dnů před odletem

Sice mi ho po usilovném přemlouvání přebukovali na let o 10 hodin později, ale i tak komplikace.

Tady teprve člověk ocení přepravce z EU. S UIA asi nemá cenu o jakoukoli kompenzaci žádat... co myslíte ?

Díky.

Takže děkuji tonicovi i Kryštofovi za radu.

Sice to chtělo pár urgencí, nicméně včera mi přistálo na účtu 800 € za dva lidi...

Hmmm, UIA, zřejmě slušnej oddíl !

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!