Zkušenosti s tímto 2* dopravcem sem, prosím  .

Ukraine International Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

najlepsie cez ten facebook skusit

0 Citovat

Zajímavostí je, že notifikace o změnách posílají také přes Viber.

0 Citovat

kamil.kv napsal(a):

Měl jsem koupené letenky na příští týden PRG - KBP

Ranní let mi zrušili asi před čtvrt rokem a před měsícem posunuli odlet na zpátečním letu. Ještě jsem jim nevolal.

Má smysl jim zavolat a nechat si to přesunou (požádat je o přesunutí) na konec dubna?
Odletové časy v dané dny mi teď nevyhovují. Nebo je pak jediná cesta nechat si vrátit peníze?

Díky za radu. (Letím s nimi podruhé a i na první zkušenosti, časy letů změnili. Ale to jsem akceptoval.)

Přesun na konec dubna můžeš zkusit. Taky jsem měl letět z Prahy ráno ve všední den a odpolední odlet by znamenal vyplýtvání skoro celého dne, tak jsem si nechal celý let přeložit na sobotu (svým způsobem jsem na tom dost vydělal - šlo o akční letenky do Dillí, které na sobotu nebyly vůbec k dispozici :) ). Taky jsem vyměnil další zrušený ranní let z Prahy na ranní let z Vídně, na to se můžeš taky zeptat, jestli to pro tebe není problém (na vídeňském letišti se dá celkem v pohodě přespat na Fku).
0 Citovat

Určitě psát přes FB, obvykle se dá vymyslet spousta věcí, jak píše Jox. Jinak ale nesouhlasím s tím, že akce do Dillí nebyla s odletem v sobotu. Kupoval jsem to v té stejné akci a na sobotu. Původně s půldenním stopem v Kyjevě. Po zrušení dopoledního letu z toho zbyly jen 2 hodiny. Stop mám už jen na zpáteční cestě.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Určitě psát přes FB, obvykle se dá vymyslet spousta věcí, jak píše Jox. Jinak ale nesouhlasím s tím, že akce do Dillí nebyla s odletem v sobotu. Kupoval jsem to v té stejné akci a na sobotu. Původně s půldenním stopem v Kyjevě. Po zrušení dopoledního letu z toho zbyly jen 2 hodiny. Stop mám už jen na zpáteční cestě.

Já měl na mysli poslední sobotu v březnu a pokud si dobře vzpomínám, akce byla až od dubna. :)

0 Citovat

To by mě zajímalo, jestli ta nová pravidla pro zavazadla od 15. 1. platí retroaktivně. Na letence mám 2x23 kg, což asi nevyužiju, ale mohl bych chtít a naštvalo by mě, kdyby to najednou nešlo. :)

0 Citovat

Nová pravidla pro zavazadla platí jen pro příručáky a navíc pouze pro letenky koupené po 1. 11. 2018 s odletem po 15. 1. 2019.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Nová pravidla pro zavazadla platí jen pro příručáky a navíc pouze pro letenky koupené po 1. 11. 2018 s odletem po 15. 1. 2019.

Super, dík.

0 Citovat

Ahojte,


Mame rezervaciu na zajtrajsi let 08.07.19 VIE-KBP-ADB s tym, ze pre segment KBP-ADB mi oznamili dnes zmenu casu odletu z 11:05 na 17:55. Vznika prosim narok na nejaku kompenzaciu aj ked sa jedna o non-EU let a pripadne akym sposobom sa jej mozem domoct? Dakujem za akekolvek vecne komentare.
0 Citovat

Ahoj, pokud máte všechny lety na jedné rezervaci (kupovali jste najednou Vídeň – Izmir), pak nárok vzniká, jelikož přestup při určování kompenzace nehraje roli. Pokud jste kupovali letenky nezávisle na sobě (Vídeň – Kyjev a pak samostatně Kyjev – Izmir), pak nárok není.

Napište žádost (zprvu není potřeba žádný formulář, prostě jen mail nebo zpráva na jejich oficiální FB) o kompenzaci a podle reakce uvidíte co dál.

0 Citovat

celkom zaujimave info od poliakov na fly4free https://www.fly4free.pl/uia-plan...-w-polsce/

v skratke, UIA sa bude snazit pospajat cele Polsko s Ukrajinou, najma teda s Kyjevom a planuje sa aj Afrika - Nairobi, Addis Ababa, v dlhsom horizonte mozno aj JAR.

Takisto potvrdeny aj koniec lowcost tarifov, splnili historicku ulohu :D



0 Citovat

Dog napsal(a):

sákryš, včera mi UIA oznámili, že ruší můj sobotní let Kyjev-Jerevan... 5 dnů před odletem

Sice mi ho po usilovném přemlouvání přebukovali na let o 10 hodin později, ale i tak komplikace.

Tady teprve člověk ocení přepravce z EU. S UIA asi nemá cenu o jakoukoli kompenzaci žádat... co myslíte ?

Díky.

Takže děkuji tonicovi i Kryštofovi za radu.

Sice to chtělo pár urgencí, nicméně včera mi přistálo na účtu 800 € za dva lidi...

Hmmm, UIA, zřejmě slušnej oddíl !


0 Citovat

Smutna zprava z Teheranu: https://zdopravy.cz/u-teheranu-s...ube-39945/

0 Citovat

To mohla být i raketa jako na Donbasu.

Tohle jen posílí spekulace o možném konci UIA, které jsou údajně ve finančních problémech.

0 Citovat

No anebo to ma co docineni s Boeingem. Uz tak maji problemy. Kazdopadne mam pocit, ze tahle ( nehoda ) se hodi do karet kazdemu. Jak USA, ktere obvini Iran tak Iranu, ktery obvini USA. 

0 Citovat

UIA jsem nikdy nevereil  i kdyz tonic a mnozi dalsi asi budou jineho nazoru  ,ale je hodne podezrele ,ze tak rychle  prispechli  s tim ze slo o technickou zavadu ,,,zrovna v Teheranu a  v soucasne situaci  ,,tam pochybnosti  budou vzdycky ,,ovsem boeingu to neprida...a ja si zrovna vcera pochovaloval prijemny let  Ryanairu z Corku do Wroclawi ,,,samozrejme  predcasny prilet  ,pohodove letiste Cork i  Wroclaw ...no ale jestli maji UIA financni problemy ,tak pak  za tim muzou byt i nedostatecne kontroly technickeho stavu 

0 Citovat

Být Íránem tak musíš tvrdit, že se jednalo o technickou závadu. Přece dobrovolně nepřiznáš, že jsi omylem sestřelil ukrajinské letadlo... 

0 Citovat

len jediny clovek na svete dokaze do vlakna s aktualitou o pade Boeingu UIA vtesnat svoj prijemny vcerajsi let z Corku do Wroclawi a pohodove letiska ...

0 Citovat

Asi bych v soudech počkal pár dnů.
Úmyslně to ledadlo mohl sundat kdokoliv, od USA, rusáků, atd.
Klidně to mohla být i nehoda, což ovšem by byla opravdu groteskní náhoda.

0 Citovat

To už ani ve světle této události není k smíchu... Myslím našeho ambasadora FR.

0 Citovat

Kubinho ,az budes mit  pres 50 letu rocne  ,tak smutnou katastrofu budes vnimat jinak ,,navic  treba jako ridic autobusu  jsi kazdy den jednou nohou v hrobe a druhou v kriminale  

0 Citovat

Dle meho se pravdepodobnost, ze slo o nahodu, v tomto pripade rovna nule. Uvidime. 

0 Citovat

Mikir, k tomu sa radsej ani nebudem vyjadrovat. Ivo, Ukrajinci sa vyjadrili, ze zlyhanie motoru (pravepodobne si to pilot este stihol odkomunikovat s vezou, ked prisli tak skoro s verziou technickej poruchy). Nemyslim, ze by si Iran zacal zostrelovat civilne lietadla nad vlastnym uzemim

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Dle meho se pravdepodobnost, ze slo o nahodu, v tomto pripade rovna nule. Uvidime. 

Na palube bolo viac než 140 irancov, nemyslím, že bolo zostrelené úmyselne.

Že ho trafili omylom, to kľudne pravda byť môže. Každopádne je ešte skoro robiť nejaké závery. 

0 Citovat

umyslne urcite ne. Napadlo me treba “happy shooting” po oznameni zasahu tech zakladen v mistni TV. Podle jednoho zaberu to letadlo pred padem uz horelo. To by zbloudila kulka asi dokazala zaridit..

0