Jet Airways
Jet Airways

Jet Airways v kostce

naposledy aktualizováno 14. 04. 2019

Druhá největší indická aerolinka se postupem času etablovala jako nejspolehlivější a nejmodernější letecká společnost v zemi. Hlavní sídlo má na letišti v Bombaji, ale mnoho letů provozuje i z Dillí, Čennaí a dalších měst. Díky menšímu uzlu v Amsterdamu, který slouží jako mezipřistání pro lety z Indie do Ameriky, může být Jet Airways i zajímavá alternativa právě pro cesty do USA nebo Kanady.

Aktuální situace v dubnu 2019 nasvědčuje k brzkému bankrotu aerolinií. V případě zakoupených letenek požádejte svou banku o případných chargeback z důvodu krachu aerolinek a nemožnosti plnění smluvených služeb.

Logo Jet Airways
IATA Kód
9W
Letecká aliance
-
Země původu
Indie
Datum vzniku
05. 05. 1993

Získejte více tipů pro lety s aeroliniemi Jet Airways

Ať už letíte se společností Jet Airways poprvé, nebo opakovaně, přečtěte si naše praktické tipy a doporučení:

Navrhni úpravu

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 5 lety

17. 4. 2019 poslední lety Jet Airways... https://www.bseindia.com/xml-dat...0797fb.pdf

Michal _50
před 5 lety

Pokud jde o Jet Airways, ta je na hranici bankrotu a rusi kde co. Uz nema takrka ani letadla, protoze neplati leasingove splatky. Pokud si ji nekdo nekoupi, pak pravdepodobnost preziti je blizka nule.

Avatar uživatele hugonovak
hugonovak
před 5 lety

Jet Airways má veľké finančné problémy, časť flotily má uzemnenú kvôli nesplácaniu lízingu a začala rušiť lety. Niektoré aj na poslednú chvíľu. Zdá sa, že skončili lety na linkách Delhi - Amsterdam a Amsterdam - Toronto.

Kryštof Hájek
před 5 lety

Přesněji skončili se všemi mezinárodními lety. Obávám se, že Jet Airways tu už dlouho nebudou.

Avatar uživatele
Jana Bujárková
před 5 lety

Dobrý den,

v lednu jsem byla se svým manželem a skupinkou přátel v Indii,po cestě,kde jsme několikrát měli mezipřistání se nám zdržela zavazadla a byly nám doručeny až po dvou dnech na místo, měli jsme s tím spojeny nepříjemnosti i finanční,po urgování u letecké společnosti Jet Airweis nám bylo sděleno že si máme vše vyřídit u kolegů v Indii...Jsem zcela při smyslech a vím,že posloupnost letů vypracovala již zmíněná společnost v Praze a tak očekávám profesionální a zodpovědný přístup z této strany.Prosím o vaši pomoc k odlehčení a vyřízení této již nyní pro obě strany nepříjemného počinku.Věřím v solidnost jednání bez odhazování kdo za to může.Děkuji velmi S přátelským pozdravem Jana Bujárková

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Toto musíte řešit s aerolinií, ne zde :) pokud nechcete nebo nevíte jak, využijte možnosti agentur https://www.cestujlevne.com/go-vasenaroky

Avatar uživatele
Ivan
před 5 lety

Paní je sice zcela při smyslech, ale měl bys řešit její ztracený kufry v Indii 😀

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 5 lety

😀 už vidím, jak se s tím tady někdo se*e 😂

Avatar uživatele
cali
před 5 lety

Nemá v tom prsty Oliver?:-)

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 5 lety

Taky me to napadlo, ale to se asi nedozvime :)

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 5 lety

Vážená paní, možná při smyslech jste, ale zjevně nemáte potuchy, jak to se zavazadly funguje při itinerářích, který obsahuje vícero letů, případně i několik různých aerolinek.

V takovém případě za zavazadla nese odpovědnost aerolinka se kterou jste letěla POSLEDNÍ let itineráře (do Indie). Této společnosti, resp. handlingové společnosti jste na koncovém letišti předpokládám reklamovali nedoručené zavazadlo. Této aerolince také zasílejte účty za hygienické potřeby, náhradní oblečení apod., k proplacení. Ano,nejspíš do Indie, tj. tam kde JET AIRWAYS sídlí. V éře emailů a skenerů to není nejmenší problém.

Píšete "vypracovala již zmíněná společnost v Praze"... ale vy žádnou společnost nezmiňujete, takže je dost obtížné vědět koho máte vlastně na mysli.

Pokud jste letenku kupovala přes Kiwi.com, pak se musíte obrátit na ně. Oni vydávají velmi specifické letenky, na které se výše uvedená pravidla nemusí vždy vztahovat.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
před 6 lety

Kdy je nejlepší koupit letenky? Koukám na Abu Dhabi -> Bombaj a v současnosti to vychází (krátce po vánocích) na 2,6k jedním směrem. Je to dobrá cena? Vyplatí se čekat?