O aerolince Jet Airways

Druhá největší indická aerolinka se postupem času etablovala jako nejspolehlivější a nejmodernější letecká společnost v zemi. Hlavní sídlo má na letišti v Bombaji, ale mnoho letů provozuje i z Dillí, Čennaí a dalších měst. Díky menšímu uzlu v Amsterdamu, který slouží jako mezipřistání pro lety z Indie do Ameriky, může být Jet Airways i zajímavá alternativa právě pro cesty do USA nebo Kanady.

Aktuální situace v dubnu 2019 nasvědčuje k brzkému bankrotu aerolinií. V případě zakoupených letenek požádejte svou banku o případných chargeback z důvodu krachu aerolinek a nemožnosti plnění smluvených služeb.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Hlavní oblast, kde Jet Airways působí, je pochopitelně Indie a okolní země, aerolinky provozují i dálkové lety do Evropy a Severní Ameriky s mezipřistáním v Amsterdamu, přičemž nabízí ke koupi i úsek Evropa – Amerika a zpět. Proto není nereálné se s nimi setkat v praxi a například ve spolupráci s ČSA často nabízí výhodné letenky u z Prahy (s přestupem právě v Amsterdamu).

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo si smíte vzít na palubu každého letu. Rozměry musí být 55 x 35 x 25 cm a hmotnost 7 kg. Kabelka, brašna na notebook, kabát, aj. jsou tolerovány jako druhé zavazadlo.

Odbavené zavazadlo je rovněž v ceně vždy, nesmí překročit hmotnost 25 kg.

Odbavení

Všechny možnosti odbavení jsou zdarma.

V případě odbavení na letišti dbejte na to, abyste k přepážce dorazili nejpozději 60 minut před odletem (mezinárodní lety) a 45 minut (vnitrostátní).

Od 48 do 2 hodin před odletem můžete využít online check-in, palubní vstupenku vytisknete nebo jednoduše necháte uloženou v mobilu a na letišti oskenujete. U některých menších destinací tato možnost není k dispozici.

Služby během letu

Během každého letu dostanete teplé jídlo zdarma (u vnitrostátních linek pouze občerstvení).

Na dálkových spojích jsou k dispozici individuální obrazovky zabudované v sedadle.

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Honza Čermák

17. 4. 2019 poslední lety Jet Airways... https://www.bseindia.com/xml-dat...0797fb.pdf

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Michal _50

Pokud jde o Jet Airways, ta je na hranici bankrotu a rusi kde co. Uz nema takrka ani letadla, protoze neplati leasingove splatky. Pokud si ji nekdo nekoupi, pak pravdepodobnost preziti je blizka nule.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Jet Airways má veľké finančné problémy, časť flotily má uzemnenú kvôli nesplácaniu lízingu a začala rušiť lety. Niektoré aj na poslednú chvíľu. Zdá sa, že skončili lety na linkách Delhi - Amsterdam a Amsterdam - Toronto.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Přesněji skončili se všemi mezinárodními lety. Obávám se, že Jet Airways tu už dlouho nebudou.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

v lednu jsem byla se svým manželem a skupinkou přátel v Indii,po cestě,kde jsme několikrát měli mezipřistání se nám zdržela zavazadla a byly nám doručeny až po dvou dnech na místo, měli jsme s tím spojeny nepříjemnosti i finanční,po urgování u letecké společnosti Jet Airweis nám bylo sděleno že si máme vše vyřídit u kolegů v Indii...Jsem zcela při smyslech a vím,že posloupnost letů vypracovala již zmíněná společnost v Praze a tak očekávám profesionální a zodpovědný přístup z této strany.Prosím o vaši pomoc k odlehčení a vyřízení této již nyní pro obě strany nepříjemného počinku.Věřím v solidnost jednání bez odhazování kdo za to může.Děkuji velmi S přátelským pozdravem Jana Bujárková

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Toto musíte řešit s aerolinií, ne zde :) pokud nechcete nebo nevíte jak, využijte možnosti agentur https://www.cestujlevne.com/go-vasenaroky

před 3 lety
Avatar uživatele
Ivan

Paní je sice zcela při smyslech, ale měl bys řešit její ztracený kufry v Indii 😀

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

😀 už vidím, jak se s tím tady někdo se*e 😂

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Nemá v tom prsty Oliver?:-)

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Taky me to napadlo, ale to se asi nedozvime :)

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Vážená paní, možná při smyslech jste, ale zjevně nemáte potuchy, jak to se zavazadly funguje při itinerářích, který obsahuje vícero letů, případně i několik různých aerolinek.

V takovém případě za zavazadla nese odpovědnost aerolinka se kterou jste letěla POSLEDNÍ let itineráře (do Indie). Této společnosti, resp. handlingové společnosti jste na koncovém letišti předpokládám reklamovali nedoručené zavazadlo. Této aerolince také zasílejte účty za hygienické potřeby, náhradní oblečení apod., k proplacení. Ano,nejspíš do Indie, tj. tam kde JET AIRWAYS sídlí. V éře emailů a skenerů to není nejmenší problém.

Píšete "vypracovala již zmíněná společnost v Praze"... ale vy žádnou společnost nezmiňujete, takže je dost obtížné vědět koho máte vlastně na mysli.

Pokud jste letenku kupovala přes Kiwi.com, pak se musíte obrátit na ně. Oni vydávají velmi specifické letenky, na které se výše uvedená pravidla nemusí vždy vztahovat.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek

Kdy je nejlepší koupit letenky? Koukám na Abu Dhabi -> Bombaj a v současnosti to vychází (krátce po vánocích) na 2,6k jedním směrem. Je to dobrá cena? Vyplatí se čekat?

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu