Sardinie

47 míst co vidět na Sardinii

Alghero

Město

Alghero

Páté největší sardské město je oblíbeným turistickým centrem a jedním ze vstupních bodů na Sardinii díky místnímu letišti. Alghero leží na skalnatém výběžku na severozápadě Sardinie. Má skvěle zachovalé středověké opevnění s mohutnými baštami. Kromě středověkého opevnění budete okouzleni nádhernými historickými uličkami v centru města, které ukrývají úžasné restaurace.

Dovolená Alghero - nabídka zájezdů

Alghero jako „Barcelonetta“

Alghero neboli Malá Barcelona má katalánský vzhled a místní dokonce mluví katalánsky. A kde se tu Katalánci vzali? Když Aragonci v roce 1354 dobyli Barcelonu, přesídlili se do Alghera celá města Katalánců, kteří se tu nakonec natrvalo usadili. Katalánský vliv je zde patrný dodnes, například na dvojjazyčných názvech ulic či památek.

Památky a zajímavosti

Nejvýraznější památkou jsou městské bašty a obranné věže ze 14. století, kterými je historické Alghero i v dnešní době obehnané. V Algheru dále určitě nepřehlédněte:

 • Katedrála Santa Maria v aragonském stylu z poloviny 16. století
 • Dóm sv. Michala v barokním stylu ze 17. století se svoji nepřehlédnutelnou barevnou kupolí
 • spletitá změť uliček v historickém centru, ve kterých vždy najdete stín a dýchne na vás pravá italská atmosféra
 • Mys Caccia s Neptunovou jeskyní

Pláže a koupání

Alghero je jednou z předních plážových destinací na Sardinii vhodnou pro všechny, kdo mají rádi městské pláže se skvělou dostupností všech služeb. 

Hned v centru města začíná více než kilometr dlouhá městská pláž Lido San Giovanni s jemným světlým pískem a veškerými službami. Promenáda podél pláže je obklopená restauracemi, obchody a bary, stejně jako půjčovnami lehátek a slunečníků nebo nabídkami různých vodních aktivit a výletů na lodi.

Klidnější pláže leží na sever od města kousek od letiště. Oblíbené jsou zejména pláže Le Bombarde a Lazzaretto, které pokrývá žlutý písek a pyšní se křišťálově čistou mělkou vodou vhodnou pro šnorchlování. K plážím se z centra snadno dostanete autobusy linek 9320 a 9321. Těmto plážím se také říká Korálové riviéra pro bohatý výskyt rudých mořských korálů.

Naším tajným tipem je pláž Mugoni v zálivu Porto Conte. Je sice od Alghera vzdálená asi 10 km, ale na kilometr dlouhé pláži s velmi jemným pískem a průzračnou vodou si vždy užijete dostatek soukromí, zároveň zde však jsou dostupné i půjčovny lehátek a menší restaurace. Moře je zde krásné, mělké a vždy klidné. I sem jezdí autobusy 9320 a 9321, ovšem ne všechny spoje, proto se u řidiče vždy ujistěte, jestli opravdu jede na "Spiaggia Mugoni".

Ubytování

Alghero je jedním z center turistiky a tudíž si můžete vybrat z bohaté nabídky ubytování všech typů. Ceny se pohybují od 1 500 do 2 500 Kč za noc pro 2 v apartmánech a penzionech, resp. mezi 2 000 a 3 500 Kč za noc pro 2 v hotelech, což se řadí spíše k podprůměru v rámci Sardinie.

Naše tipy na ubytování v Algheru, které pro vás vybíráme:

Doprava

Hlavním vstupním bodem je letiště Alghero, na tomto odkazu najdete detailní informace o dopravě z letiště po Sardinii.

MHD po Algheru zajišťuje 6 autobusových linek označených písmenem, jízdní řády najdete zde. Cena jedné jízdenky stojí 1 EUR, 24hodinová pak 2,80 EUR. Těmito autobusy se dostanete jen v rámci města k nejbližší městské pláži Lido San Giovanni a Spiaggia di Maria Pia.

Dále z Alghera se pak dostanete meziměstskými linkami autobusů a vlakem, detailní informace o cestování autem, autobusem i vlakem najdete v kapitole Doprava na Sardinii.

Hlavní autobusové nádraží je na ulici via Catalogna, zatímco železniční stanice se nachází na severu města. Pro jízdní řád do konkrétních měst v seznamu níže klikněte na číslo/název linky:

 • Bosa: 9312
 • Cagliari: vlakem s přestupem v Sassari
 • Capo Caccia a Neptunova jeskyně: 9321
 • Olbia: vlakem s přestupem v Sassari nebo přímo dražšími autobusy Sun Lines (linka 90)
 • Porto Torres: 714
 • Porto Conte a pláže na Korálové riviéře: 9320, 9321
 • Sassari: vlak TPL (neplatí zde jízdenky Trenitalie), autobusy 9312, 9323, dále dražší soukromá společnosti Sun Lines linka 90

Chystáš se na Sardinii?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.