IATA (ICAO) kód letiště
ORK (EICK)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:10 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1598 km

O letišti Cork

Druhé největší irské letiště najdeme na jihu země asi 7 km od města Cork. Malé základny zde mají aerolinky Ryanair a Aer Lingus s převažujícím provozem do západní a jižní Evropy. Letištní terminál je moderní, vzdušný a prostorný, svou velikostí neděsí ani cestující, kteří nelétají příliš často. 

Terminál zůstává otevřený po celou noc a případné přespání není problémem. Pohodlné sedačky a větší klid najdete ve 2. poschodí poblíž restaurací.

Letenky

Aktuálně bohužel z Česka, Slovenska, ani Katovic žádná přímá linka do Corku nelétá, i když v minulosti sem krátce létaly ČSA. Nejlevnější spojení povede kombinací low-cost letenek s Ryanairem přes letiště Stansted, přestupy však budou negarantované. Průměrná cena za zpáteční cestu může vyjít okolo 2.000 až 2.500 Kč. Pokud budete chtít mít komfort návazných letů, cena vzroste zhruba na dvojnásobek.

Inspirujte se akcemi na letenky do Corku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na centrální autobusové nádraží Parnell Place v centru Corku a k nádraží se svezete autobusovou linkou 226 nebo 226A. Ta jezdí každých 30 minut od 5:00 do půlnoci, v neděli pak jednou za hodinu. Cesta potrvá asi 20 minut a za jízdenku zaplatíte 2,80 EUR, kupuje se v hotovosti u řidiče.

Jízdní řády a informace na www.buseireann.ie.

Taxi do centra jezdí za plošnou cenu 20 EUR.

Služby na letišti

Wifi zdarma je dostupná na celém letišti.

Počítejte s tím, že na letišti nejsou žádné služby otevřené přes noc.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu