IATA (ICAO) kód letiště
KIR (EIKY)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:08 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1668 km

O letišti Kerry

Malé mezinárodní letiště Kerry v jihozápadním Irsku, často označované jako "Farranfore Airport" bude ideálním výchozím bodem pro cesty po krásně zeleném irském venkově. Poslouží také jako startovací bod známého 180 km road-tripu "Ring of Kerry", který krouží podél spektakulárního poloostrova Iveragh. Nejbližším větším městečkem je Killarney vzdálené 18 km jižním směrem.

Terminál letiště je vskutku miniaturní a připomene vám spíše malá aeroklubová letišťátka pro vyhlídkové lety. Při odbavování většího letadla typu Boeing 737 tu bude dost těsno, nicméně proces je rychlý, bez stresů a bez kilometrových bloudění po spletitých letištních chodbách.

Letiště je otevřeno pouze přes den.

Letenky

Na Kerry má hlavní slovo Ryanair s několika málo linkami do západní Evropy. Pro české cestovatele je nejlepší přímý spoj z berlínského letiště Schönefeld létající 2x týdně. Průměrná zpáteční letenka vyjde asi na 2.000 Kč.

Jedinou další aerolinkou je místní irský Aer Lingus provozující linku do Dublinu, jednosměrná letenky vyjde zhruba na tisíc korun.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kerry, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejná doprava po irském venkově není moc frekventovaná a přitom relativně drahá. Naopak autopůjčovny v Irsku patří k nejlevnějším v Evropě, jednoznačně doporučovaným způsobem, jak se dostat z letiště Kerry, je tak půjčení auta přímo v terminálu. Funguje tu několik půjčoven, ceny začínají zhruba na 450 Kč na den – využijte náš srovnávač.

Pokud auto půjčovat nechcete, existuje možnost přímé autobusové dopravy do obcí: Killarney (5,60 €), Tralee (6,20 €), Dingle (18,60 €), Limerick (22,60 €) a další... Jízdenku platíte vždy u řidiče. Autobusy na letiště zajíždějí zhruba každou hodinu a přesný jízdní řád najdete na webu letiště Kerry.

Služby na letišti

Na malém terminálu snad ani nelze očekávat žádné přidané služby. Najdete tu pár odbavovacích přepážek, jedno malé občerstvení a bankomat.

Wifi funguje zdarma a bez omezení.

 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele