IATA (ICAO) kód letiště
(LKKB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
23:01
Vzdálenost od Prahy
20 km

O letišti Praha Kbely

Kbelské letiště najdeme v severovýchodní části Prahy, je využíváno Armádou ČR včetně letky vládních speciálů. Ze Kbel se tak odbavují i speciální lety, na něž jsou právě tato letadla vypravována, typicky vládní delegace, lety se sportovci, případně speciální evakuační mise z oblastí postižených katastrofou. Odbavovací terminál je přístupný pouze po předložení platné letenky, případně oficiální pozvánky armádní ochrance letiště. V areálu letiště také najdete muzeum vojenské letecké techniky přístupné veřejnosti.

Letenky

Jediný způsob, jak se dostat na jakýkoli let operovaný ze kbelského letiště, je dostat oficiální pozvánku od vládních úřadů. Pokud hledáte nejjednodušší způsob, staňte se opravdu dobrým sportovcem, dostaňte se na olympiádu, případně pracujte jako významný novinář, kteří často využívají volných kapacit při důležitých vládních delegacích.

Doprava z/na letiště

Ať už míříte na letiště jako cestující, rodinný příslušník či turista mířící na návštěvu do muzea, můžete snadno využít běžné MHD.

Metrem červené linky C dojedete na konečnou v Letňanech, kde přestoupíte na autobusové linky číslo 185, 209, 376. V případě cesty na letiště vystupte na zastávce U Vodojemu, v případě cesty do muzea vystupte na zastávce „Letecké muzeum“.

Z centra Prahy dojedete na letiště asi za 45 minut, jízdenka stojí klasických 32 Kč.

Kde parkovat

Hlídané parkování je možné zdarma v areálu letiště, je však možné pouze pro cestující a jejich případný doprovod při odvozu. Vjezd do areálu není nijak označen, poznáte ho však snadno podle starého vodojemu po pravé straně při cestě z centra, zabočte do prvního vjezdu vpravo.

Služby na letišti

Žádný luxus nečekejte, v odbavovací hale najdete tak maximálně automat na kávu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Protože nejsem Pražák, zeptám se možná hloupě.

Pojedu po půlnoci (cca v 03 - 04 hodiny) na letiště Praha-Kbely.

Metro má v noci nějakou časovou přestávku?

Jak jezdí v noci autobusové linky na letiště Praga-Kbely - č. 185, 209, 269, 302, 375, 376, 378 ?

Děkuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 4312 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-05-11T19:44:22+02:00)

Opravdu na letiště Praha-Kbely? Nemyslíte spíš normální letiště - https://www.cestujlevne.com/letiste/praha ? :) Jinak ale v daném časovém období jeďte určitě taxíkem. Poslední metro jede o půlnoci, stejně jako autobusové linky (maximálně kolem půl jedné). Žádný noční autobus okolo letiště neprojíždí, pouze do centra Kbel cca 1 km pěšky jede jednou za hodinu z Palmovky (vždy XX:11) linka 953.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Pokud nejsi voják, tak si neumím představit, co bys ve Kbelích dělal. Jseš si jistej kam jedeš?

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele