Průvodce letištěm

Letiště Praha Kbely

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Praha Kbely

  • LKKB (ICAO)
  • Česká republika

Kbelské letiště najdeme v severovýchodní části Prahy, je využíváno Armádou ČR včetně letky vládních speciálů. Ze Kbel se tak odbavují i speciální lety, na něž jsou právě tato letadla vypravována, typicky vládní delegace, lety se sportovci, případně speciální evakuační mise z oblastí postižených katastrofou. Odbavovací terminál je přístupný pouze po předložení platné letenky, případně oficiální pozvánky armádní ochrance letiště. V areálu letiště také najdete muzeum vojenské letecké techniky přístupné veřejnosti.

20 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
22:31
aktuální čas

Letenky

Jediný způsob, jak se dostat na jakýkoli let operovaný ze kbelského letiště, je dostat oficiální pozvánku od vládních úřadů. Pokud hledáte nejjednodušší způsob, staňte se opravdu dobrým sportovcem, dostaňte se na olympiádu, případně pracujte jako významný novinář, kteří často využívají volných kapacit při důležitých vládních delegacích.

Doprava z/na letiště

Ať už míříte na letiště jako cestující, rodinný příslušník či turista mířící na návštěvu do muzea, můžete snadno využít běžné MHD.

Metrem červené linky C dojedete na konečnou v Letňanech, kde přestoupíte na autobusové linky číslo 185, 209, 269, 302, 375, 376 nebo 378. V případě cesty na letiště vystupte na zastávce U Vodojemu, v případě cesty do muzea vystupte na zastávce „Letecké muzeum“.

Z centra Prahy dojedete na letiště asi za 45 minut, jízdenka stojí klasických 32 Kč.

Kde parkovat

Hlídané parkování je možné zdarma v areálu letiště, je však možné pouze pro cestující a jejich případný doprovod při odvozu. Vjezd do areálu není nijak označen, poznáte ho však snadno podle starého vodojemu po pravé straně při cestě z centra, zabočte do prvního vjezdu vpravo.

Služby na letišti

Žádný luxus nečekejte, v odbavovací hale najdete tak maximálně automat na kávu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)