Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda

Jídlo na Antigua a Barbudě

Místní kuchyně 

Antigua nabízí jídlo na mezinárodní úrovni, zejména sushi, mořské plody, skopové či kozí maso, ale také smažená jídla jsou zde velmi oblíbená. Stravovat se můžete buď v restauracích, nebo si domluvit soukromou večeři na pláži (Na Jolly Beach dokonce obchází turisty sám kuchař). 

Ochutnejte všechno, místní suroviny jako maso, zelenina a ovoce jsou čerstvé. Mezi masité speciality patří kozí maso či příloha funghi.

Jak se stravovat jako místní  

Nakupujte suroviny na trzích a sami si uvařte či zajděte do lokálních podniků (Jose restaurant, Alibaba – healthy food). 

Bistro Ali baba (název má podle legendy arabské literatury – dobrodružný příběh Alibaby a čtyřiceti loupežníků) nacházející se na Old Parham Road je oblíbeným místem turistů i místních obyvatel. Na stůl se prostírá středovýchodní a mezinárodní kuchyně v podobě chutného, zdravého jídla a velkých porcí. Kupříkladu těstoviny s kuřecím masem a Coca– Cola vyjde na 24 XCD + 10 % za služby.  

Po dobrém jídle si můžete odpočinout u vodní dýmky, kterou nachystají a přinesou ke stolu i s náhradními násadci. Vybrat si můžete hned z několika druhů ovocných tabáků. Doporučujeme broskvový, který krásně zavoní a vytvoří příjemnou atmosféru. 

Obvyklé ceny v restauracích  

Ceny jsou proměnlivé v závislosti na místě pobytu a na sezoně. Za snídani zaplatíte minimálně 10 USD, ale částka může dosáhnout i 20 USD. Obědy se pohybují mezi 20–100 USD, podobně je to i s večeří. Opět vše záleží na vašem vyjednávání a komunikaci. 

Chystáš se na Antiguu a Barbudu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.