Cestování Covid-19

Antigua a Barbuda má otevřené hranice pro turistické cesty. Je vyžadován negativní test ne starší než 72 hodin, rovněž při návratu zpět do ČR se musíte nechat otestovat. Před cestou také musíte vyplnit online formulář místní vlády.

Místní kuchyně 

Antigua nabízí jídlo na mezinárodní úrovni, zejména sushi, mořské plody, skopové či kozí maso, ale také smažená jídla jsou zde velmi oblíbená. Stravovat se můžete buď v restauracích, nebo si domluvit soukromou večeři na pláži (Na Jolly Beach dokonce obchází turisty sám kuchař). 

Ochutnejte všechno, místní suroviny jako maso, zelenina a ovoce jsou čerstvé. Mezi masité speciality patří kozí maso či příloha funghi.

Jak se stravovat jako místní  

Nakupujte suroviny na trzích a sami si uvařte či zajděte do lokálních podniků (Jose restaurant, Alibaba – healthy food). 

Bistro Ali baba (název má podle legendy arabské literatury – dobrodružný příběh Alibaby a čtyřiceti loupežníků) nacházející se na Old Parham Road je oblíbeným místem turistů i místních obyvatel. Na stůl se prostírá středovýchodní a mezinárodní kuchyně v podobě chutného, zdravého jídla a velkých porcí. Kupříkladu těstoviny s kuřecím masem a Coca– Cola vyjde na 24 XCD + 10 % za služby.  

Po dobrém jídle si můžete odpočinout u vodní dýmky, kterou nachystají a přinesou ke stolu i s náhradními násadci. Vybrat si můžete hned z několika druhů ovocných tabáků. Doporučujeme broskvový, který krásně zavoní a vytvoří příjemnou atmosféru. 

Obvyklé ceny v restauracích  

Ceny jsou proměnlivé v závislosti na místě pobytu a na sezoně. Za snídani zaplatíte minimálně 10 USD, ale částka může dosáhnout i 20 USD. Obědy se pohybují mezi 20–100 USD, podobně je to i s večeří. Opět vše záleží na vašem vyjednávání a komunikaci. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu