Zavřít boční panel

Jídlo na Antigua a Barbudě

Místní kuchyně 

Antigua nabízí jídlo na mezinárodní úrovni, zejména sushi, mořské plody, skopové či kozí maso, ale také smažená jídla jsou zde velmi oblíbená. Stravovat se můžete buď v restauracích, nebo si domluvit soukromou večeři na pláži (Na Jolly Beach dokonce obchází turisty sám kuchař). 

Ochutnejte všechno, místní suroviny jako maso, zelenina a ovoce jsou čerstvé. Mezi masité speciality patří kozí maso či příloha funghi.

Jehněčí

Jak se stravovat jako místní  

Nakupujte suroviny na trzích a sami si uvařte či zajděte do lokálních podniků (Jose restaurant, Alibaba – healthy food). 

Bistro Ali baba (název má podle legendy arabské literatury – dobrodružný příběh Alibaby a čtyřiceti loupežníků) nacházející se na Old Parham Road je oblíbeným místem turistů i místních obyvatel. Na stůl se prostírá středovýchodní a mezinárodní kuchyně v podobě chutného, zdravého jídla a velkých porcí. Kupříkladu těstoviny s kuřecím masem a Coca– Cola vyjde na 24 XCD + 10 % za služby.  

Po dobrém jídle si můžete odpočinout u vodní dýmky, kterou nachystají a přinesou ke stolu i s náhradními násadci. Vybrat si můžete hned z několika druhů ovocných tabáků. Doporučujeme broskvový, který krásně zavoní a vytvoří příjemnou atmosféru. 

Obvyklé ceny v restauracích  

Ceny jsou proměnlivé v závislosti na místě pobytu a na sezoně. Za snídani zaplatíte minimálně 10 USD, ale částka může dosáhnout i 20 USD. Obědy se pohybují mezi 20–100 USD, podobně je to i s večeří. Opět vše záleží na vašem vyjednávání a komunikaci. 

Diamant mezi karibskými zeměmi

Antigua je krásné místo neomezených možností se spoustou úžasných pláží na každý den v roce. Z Antiguy se dostanete za pár chvil hned na několik ostrovů, například na Barbudu, kde pocítíte ráj na zemi, můžete se nechat unášet kouzlem růžového písku z lastur či objevovat stovky vraků pod hladinou moře. Je to jako sen, protože absolutně nevnímáte čas a točí se vám z té krásy hlava. 

Průvodce pro tebe napsal Domini
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Období naší zimy je na Antigue takřka beze srážek.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu