Cestování Covid-19

Antigua a Barbuda má otevřené hranice pro turistické cesty. Je vyžadován negativní test ne starší než 72 hodin, rovněž při návratu zpět do ČR se musíte nechat otestovat. Před cestou také musíte vyplnit online formulář místní vlády.

Jak na Antiguu 

Česko – Antigua – letecky z Prahy do Frankfurtu (cca 1 hod), z Frankfurtu do Antiguy (cca 10 hod). Na letišti už čekají připravené taxíky. Pokud zrovna nebudou k dispozici, stačí se zeptat security guys, kteří vám rádi taxík zavolají. Průměrná cena letenky z Prahy na Antiguu se pohybuje kolem 22.000 Kč, v akcích, především společnosti Condor, cena může klesnout i pod 15.000 Kč.

Jak se nejlépe dopravovat

Antigua – Jak už bylo zmiňováno výše, doporučujeme se dopravovat stopem či autobusem. Je to nejlevnější a nejdobrodružnější způsob dopravy. Můžete si zde si zapůjčit auto cca od 50–80 USD/den plus 15 USD/den pojištění. Je však nutno počítat s „děravými“ silnicemi a veselými řidiči. Jezdí se tady vlevo a rozhodně nikdo nedodržuje předpisy. Většina silnic je zpevněná asfaltem, ale není to žádná velká kvalita. 

Trajekty

Budete-li se chtít vydat na klidnější ostrov Barbuda, nasedněte v St. John's na trajekt Barbuda Express. Vyplouvá se 5x týdně (obvykle kromě pondělí a středy) v dopoledních hodinách z Antiguy, v odpoledních hodinách z Barbudy. Plavba trvá asi 2 hodiny a za zpáteční lístek zaplatíte 85 USD. Jízdní řády na webu barbudaexpress.com.

Veřejná doprava  

Autobusy (minivany) jezdí pod názvem FLOW a na poznávací značce je napsáno BUS. Jezdí po celém ostrově bez jízdního řádu nepřetržitě, jen v neděli je provoz omezen.  

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu