Jak na Antiguu 

Česko – Antigua – letecky z Prahy do Frankfurtu (cca 1 hod), z Frankfurtu do Antiguy (cca 10 hod). Na letišti už čekají připravené taxíky. Pokud zrovna nebudou k dispozici, stačí se zeptat security guys, kteří vám rádi taxík zavolají. Průměrná cena letenky z Prahy na Antiguu se pohybuje kolem 22.000 Kč, v akcích, především společnosti Condor, cena může klesnout i pod 15.000 Kč.

Jak se nejlépe dopravovat

Antigua – Jak už bylo zmiňováno výše, doporučujeme se dopravovat stopem či autobusem. Je to nejlevnější a nejdobrodružnější způsob dopravy. Můžete si zde si zapůjčit auto cca od 50–80 USD/den plus 15 USD/den pojištění. Je však nutno počítat s „děravými“ silnicemi a veselými řidiči. Jezdí se tady vlevo a rozhodně nikdo nedodržuje předpisy. Většina silnic je zpevněná asfaltem, ale není to žádná velká kvalita. 

Trajekty

Budete-li se chtít vydat na klidnější ostrov Barbuda, nasedněte v St. John's na trajekt Barbuda Express. Vyplouvá se 5x týdně (obvykle kromě pondělí a středy) v dopoledních hodinách z Antiguy, v odpoledních hodinách z Barbudy. Plavba trvá asi 2 hodiny a za zpáteční lístek zaplatíte 85 USD. Jízdní řády na webu barbudaexpress.com.

Veřejná doprava  

Autobusy (minivany) jezdí pod názvem FLOW a na poznávací značce je napsáno BUS. Jezdí po celém ostrově bez jízdního řádu nepřetržitě, jen v neděli je provoz omezen.  

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu