Průvodce státem
Antigua a Barbuda
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Antigua a Barbudě

Jak na Antiguu 

Česko – Antigua – letecky z Prahy do Frankfurtu (cca 1 hod), z Frankfurtu do Antiguy (cca 10 hod). Na letišti už čekají připravené taxíky. Pokud zrovna nebudou k dispozici, stačí se zeptat security guys, kteří vám rádi taxík zavolají. Průměrná cena letenky z Prahy na Antiguu se pohybuje kolem 22.000 Kč, v akcích, především společnosti Condor, cena může klesnout i pod 15.000 Kč.

Jak se nejlépe dopravovat

Antigua – Jak už bylo zmiňováno výše, doporučujeme se dopravovat stopem či autobusem. Je to nejlevnější a nejdobrodružnější způsob dopravy. Můžete si zde si zapůjčit auto cca od 50–80 USD/den plus 15 USD/den pojištění. Je však nutno počítat s „děravými“ silnicemi a veselými řidiči. Jezdí se tady vlevo a rozhodně nikdo nedodržuje předpisy. Většina silnic je zpevněná asfaltem, ale není to žádná velká kvalita. 

Silnice Antigua

Trajekty

Budete-li se chtít vydat na klidnější ostrov Barbuda, nasedněte v St. John's na trajekt Barbuda Express. Vyplouvá se 5x týdně (obvykle kromě pondělí a středy) v dopoledních hodinách z Antiguy, v odpoledních hodinách z Barbudy. Plavba trvá asi 2 hodiny a za zpáteční lístek zaplatíte 85 USD. Jízdní řády na webu barbudaexpress.com.

Veřejná doprava  

Autobusy (minivany) jezdí pod názvem FLOW a na poznávací značce je napsáno BUS. Jezdí po celém ostrově bez jízdního řádu nepřetržitě, jen v neděli je provoz omezen.  

Diamant mezi karibskými zeměmi

Antigua je krásné místo neomezených možností se spoustou úžasných pláží na každý den v roce. Z Antiguy se dostanete za pár chvil hned na několik ostrovů, například na Barbudu, kde pocítíte ráj na zemi, můžete se nechat unášet kouzlem růžového písku z lastur či objevovat stovky vraků pod hladinou moře. Je to jako sen, protože absolutně nevnímáte čas a točí se vám z té krásy hlava. 

Průvodce pro tebe napsal Domini
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Období naší zimy je na Antigue takřka beze srážek.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 38 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu