Průvodce státem
Antigua a Barbuda
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Antigua a Barbudě

Nejrozšířenějšími sporty provozovanými na ostrovech jsou potápění, šnorchlování, pěší turistika, vodní lyžování. Zajímavý zážitek, a to game fishing – rybolovecké „naháňky“ na mečouny nebo obří tuňáky, můžete zkusit v Jolly Harbour, stejně tak můžete vyzkoušet či získat základní kurz v potápění (firma Jolly Dive – přímo na pláži Jolly Beach za zhruba 125 USD/kurz. Výborné místo pro šnorchlování je také v Urglings, kde je možné si zapůjčit kajaky za 20 USD/3 hodiny a zajet se podívat na krásné korály a pokud se poštěstí, tak uvidíte i malé žraloky.  

Co se týče pláží, tak všechny jsou veřejné, a proto můžete procházet hotelovými resorty. Může se ale stát, že místní hlídač hotelu nemá náladu a tak vás pošle jinou cestou. Večerní aktivity, párty, tanec zpěv je nejlepší vyhledávat v English Harbour s nejlepším klubem Abraca-dabra či v Jolly Harbour, kde si můžete i zazpívat na karaoke večírku. Kdo má odvahu, může si zaplavat s rejnoky (Stingray City) ve vesničce Seaton Village za 50 USD/osobu. A kdo se nebojí připlatit, může se vznášet nad ostrovy a užívat si ptačí pohled na vyhlídkovém letu helikoptérou (15–20minutový let, cca za 260 USD/osobu). 

*Ceny jsou orientační v závislosti na sezoně. 

Pláže Antigua

Diamant mezi karibskými zeměmi

Antigua je krásné místo neomezených možností se spoustou úžasných pláží na každý den v roce. Z Antiguy se dostanete za pár chvil hned na několik ostrovů, například na Barbudu, kde pocítíte ráj na zemi, můžete se nechat unášet kouzlem růžového písku z lastur či objevovat stovky vraků pod hladinou moře. Je to jako sen, protože absolutně nevnímáte čas a točí se vám z té krásy hlava. 

Průvodce pro tebe napsal Domini
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Období naší zimy je na Antigue takřka beze srážek.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 38 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu