Cestování Covid-19

Antigua a Barbuda má otevřené hranice pro turistické cesty. Je vyžadován negativní test ne starší než 72 hodin, rovněž při návratu zpět do ČR se musíte nechat otestovat. Před cestou také musíte vyplnit online formulář místní vlády.

Nejrozšířenějšími sporty provozovanými na ostrovech jsou potápění, šnorchlování, pěší turistika, vodní lyžování. Zajímavý zážitek, a to game fishing – rybolovecké „naháňky“ na mečouny nebo obří tuňáky, můžete zkusit v Jolly Harbour, stejně tak můžete vyzkoušet či získat základní kurz v potápění (firma Jolly Dive – přímo na pláži Jolly Beach za zhruba 125 USD/kurz. Výborné místo pro šnorchlování je také v Urglings, kde je možné si zapůjčit kajaky za 20 USD/3 hodiny a zajet se podívat na krásné korály a pokud se poštěstí, tak uvidíte i malé žraloky.  

Co se týče pláží, tak všechny jsou veřejné, a proto můžete procházet hotelovými resorty. Může se ale stát, že místní hlídač hotelu nemá náladu a tak vás pošle jinou cestou. Večerní aktivity, párty, tanec zpěv je nejlepší vyhledávat v English Harbour s nejlepším klubem Abraca-dabra či v Jolly Harbour, kde si můžete i zazpívat na karaoke večírku. Kdo má odvahu, může si zaplavat s rejnoky (Stingray City) ve vesničce Seaton Village za 50 USD/osobu. A kdo se nebojí připlatit, může se vznášet nad ostrovy a užívat si ptačí pohled na vyhlídkovém letu helikoptérou (15–20minutový let, cca za 260 USD/osobu). 

*Ceny jsou orientační v závislosti na sezoně. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu