Barbados
Barbados

17 míst co vidět na Barbadosu

Animal Flower Cave

Jeskyně, Pobřeží

Animal Flower Cave

Animal Flower Cave je soukromá turistická atrakce, kterou provozují majitelé stejnojmenné restaurace, jež sídlí na nejsevernějším bodě ostrova Barbados. Zdejší působivé dramatické a zcela holé pobřeží uchvátí svými strmými a rozeklanými skalisky, které před dávnými dobami byli podmořskými korálovými útesy.

Hledat ubytování na Barbadosu

Poblíž restaurace je zpřístupněná po vysekaném schodišti obrovská jeskyně na úrovni hladiny moře s přírodními jezírky, které se plní příbojem mořských vln.

Vstup do jeskyně a koupání

Jeskyně je přístupná po krátkém a velmi úzkém schodišti skrz skálu. Objevíte se široké ze tří stran uzavřené jeskyni s velmi členitými stěnami. Ze čtvrté strany se otevírá dechberoucí výhled na oceán a bouřící vlny.

V několika jezírcích se bez obav můžete vykoupat, jen si plavky a ručník připravte už před vstupem do jeskyně, protože uvnitř jeskyně není moc prostoru.

Jezírka jsou velmi mělká, takže počítejte spíš s krátkým smočením než s opravdovým koupáním.

  • Otevírací doba – 9:30 - 16:00 od úterý do neděle (pondělí vždy zavřeno), pokud jsou velké vlny, zůstává zavřeno vždy
  • Cena – 40 BBD / 20 USD
  • Oficiální web: www.animalflowercave.com

Projděte se po útesech

Možná ještě působivější než samotná jeskyně je procházka po rozeklaných útesech, na kterou se můžete vydat zdarma, avšak výchozí bod cestiček podél útesů je za oploceným areálem, takže otevírací doba je shodná jako u jeskyně.

Najezte se s božským výhledem

Restaurace Animal Flower Cave nabízí posezení přímo nad otevřeným útesem a patří k nejoblíbenějším stravovacím zařízením na Barbadosu.

Míříte-li sem na oběd, doporučujeme provést rezervaci stolu na webu restaurace.

Jak se tam dostat?

Nejjednodušší cesta vede autem, kterým lze po asfaltové silničce dojet až přímo k jeskyním a zaparkovat zde na bezplatném parkovišti. Odbočky k Animal Flower Cave jsou značené, počítejte však s tím, že posledních několik kilometrů pojedete po úzkých venkovských silničkách, všechny jsou však asfaltové.

Půjčení auta - Barbados

Autobusy ani ZRs (dodávky) přímo k jeskyni nejezdí. Nejbližší zastávka se nachází na tomto místě cca 850 metrů od jeskyně. Projíždí tudy jednou za půl hodiny autobus 1C přes Speighstown do Bridgetownu a v nepravidelných intervalech také minibusové linky 9A a 90.

Chystáš se na Barbados?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.