Zpět na seznam míst co vidět v Biogradu
Pláž Bošana

Pláž Bošana

Druhou největší biogradskou pláží je Bošana, rovněž oceněna Modrou vlajkou kvality zejména díky krásně čistému moři. Bošana se rozkládá na sever od centra, začíná hned u jachtařské mariny a táhne se asi 450 metrů severně až k okraji Biogradu. Na rozdíl od pláže Dražica je ale velmi úzká: mezi vilkami a mořem je často jen úzký 5-10 metrový pás pláže, na druhou stranu ani tak nebývá Bošana nijak extrémně přeplněná, jelikož Dražica je mnohem oblíbenější.

Pláž Bošana je také oblázková s pozvolným vstupem do moře.

Služby a vybavení

Na pláži Bošana jsou rozmístěny menší stánky s občerstvením po celé její délce, na začátku (směrem k centru) pak i klasické restaurace či bary. Sprchy a převlékárny jsou opět jen v oblasti blíž k centru Biogradu, stejně jako půjčovny lehátek a slunečníků (cca 60 HRK za kus). Nabídka vodních sportů či aktivit tu není nijak bohatá a soustředí se do centra Biogradu či na pláž Dražica.

Přístup a parkování

Bošana začíná u jachtařské mariny, kam dojdete za 10 minut pěšky z centra. V této oblasti je také parkoviště, které se řídí ceníkem města Biogradu. Parkování je zde v I. zóně, což znamená cenu 12 HRK za hodinu, zvýhodněné denní sazby zde nejsou.

  • Naviguj: 43.945, 15.4448

Další místa v Biogradu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu