Biograd na Moru
Biograd na Moru

10 míst co vidět v Biogradu

Pláž Bošana

Pláž

Pláž Bošana

Druhou největší biogradskou pláží je Bošana, rovněž oceněna Modrou vlajkou kvality zejména díky krásně čistému moři. Bošana se rozkládá na sever od centra, začíná hned u jachtařské mariny a táhne se asi 450 metrů severně až k okraji Biogradu. Na rozdíl od pláže Dražica je ale velmi úzká: mezi vilkami a mořem je často jen úzký 5-10 metrový pás pláže, na druhou stranu ani tak nebývá Bošana nijak extrémně přeplněná, jelikož Dražica je mnohem oblíbenější.

Pláž Bošana je také oblázková s pozvolným vstupem do moře.

Služby a vybavení

Na pláži Bošana jsou rozmístěny menší stánky s občerstvením po celé její délce, na začátku (směrem k centru) pak i klasické restaurace či bary. Sprchy a převlékárny jsou opět jen v oblasti blíž k centru Biogradu, stejně jako půjčovny lehátek a slunečníků (cca 60 HRK za kus). Nabídka vodních sportů či aktivit tu není nijak bohatá a soustředí se do centra Biogradu či na pláž Dražica.

Přístup a parkování

Bošana začíná u jachtařské mariny, kam dojdete za 10 minut pěšky z centra. V této oblasti je také parkoviště, které se řídí ceníkem města Biogradu. Parkování je zde v I. zóně, což znamená cenu 12 HRK za hodinu, zvýhodněné denní sazby zde nejsou.

Chystáš se do Biogradu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.