Zpět na seznam míst co vidět v Biogradu
Pláž Dražice

Pláž Dražica

Dražica je hlavní, největší a možná i nejhezčí biogradskou pláží. Začíná nedaleko centra u hotelu Ilirija a táhne se zhruba 350 metrů na jih, její šířka je cca 50 metrů, což je v rámci Biogradu zdaleka nejvíce. Pláž je oceněna Modrou vlajkou čistoty a kvality a moře je zde opravdu krásně čisté. Celou pláž Dražica obklopuje vzrostlý les, který poskytuje velmi příjemný stín, vstup do vody je pozvolný.

Pláž Dražica je oblázková, každý večer upravována a čištěna. Severní část pláže je vhodná pro rodiny s dětmi, zatímco jižní část je oblíbená mezi mladými, zejména díky několika barům.

Služby a vybavení

Najdete zde veškeré služby a zábavu. Pláž začíná u hotelu Ilirija hezkou betonovou promenádou, která vede k umělému slanovodnímu bazénu (přístupný zdarma) a sekci s několika stánky s občerstvením. Následně pokračuje hlavní "plážovou"částí až na jih, kde se nachází několik restaurací a barů, které jsou otevřené dlouho do noci. 

V pravidelných intervalech narazíte na převlékárny a sprchy se sladkou vodou. Samozřejmostí jsou také půjčovny slunečníků a lehátek (vždy jeden kus stojí cca 60 HRK70 HRK). Využít můžete i nabídek různých vodních sportů a aktivit (ceny mezi 80 a 200 HRK). Pro děti jsou zde instalované prolézačky jak na vodě, tak na souši.

Je jasné, že vzhledem ke svojí poloze blízko centra města i oblíbenosti je v létě na pláži hlava na hlavě, přesto však můžeme Dražici rozhodně doporučit. Může se zkrátka chlubit vším, co od plážové dovolené očekáváte.

Přístup a parkování

Z centra Biogradu dojdete na začátek pláže do 5 minut pěšky. Tři větší hlídaná parkoviště najdete hned u pláže. Dvě z nich jsou na severním konci, jedno pak na jižním. Jejich velkou výhodou je fakt, že jsou umístěná ve vzrostlém borovicovém lese, takže auto nebude po celodenním stání rozpálené. Ceny se mění každým rokem a v průměru za celý den zaplatíte mezi 35 HRK a 50 HRK.

  • Naviguj: 43.933, 15.4458

Další místa v Biogradu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu