Biograd na Moru
Biograd na Moru

10 míst co vidět v Biogradu

Pláž Crvena Luka

Pláž Crvena Luka

Pravděpodobně nejkrásnější a nejklidnější pláž v okolí Biogradu najdete v lokalitě Crvena Luka zhruba na půli cesty mezi Biogradem a letoviskem Pakoštane. Krásná klidná zátoka s křišťálově čistou vodou lemovaná borovicovými lesy má na svém vrcholu jedinou čistě písčitou pláž v okolí. Směrem k okrajům zátoky je břeh kamenitý s občasnými betonovými plochami pro slunění a novými dřevěnými moly.

Pláž Crvena Luka má však jednu výraznou nevýhodu. Je součástí hotelového resortu Crvena Luka a vstup pro nehotelové hosty je omezen. Na pláž se platí vstupné ve výši 60 HRK na den (rok 2020) a pokud je obsazená (což se obvykle stane již okolo 9 ráno), na pláž vás nevpustí.

Na pláž se pohodlně dostanete pouze autem. Odbočka z hlavní Jadranské magistrály je přímo u zábavního centra Funpark Biograd mezi Biogradem a Pakoštane. Z centra města na pláž to je po silnici asi 5 km.

Ubytování

Vstup na pláž zdarma a bez omezení mají pouze ubytování hosté přilehlého hotelu Crvena Luka Resort. V hlavní letní sezoně se ceny dvoulůžkového pokoje se snídaní pohybují kolem 7 500 Kč.

Chystáš se do Biogradu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.