Ostrov Pag

18 míst co vidět na ostrově Pag

Pláž Zrće

Pláž

Pláž Zrće

Pláž Zrće na ostrově Pag poblíž letoviska Novalja je už několik let synonymem pro skvělé letní pařby s těmi nejlepšími plážovými kluby, bary a festivaly, na kterých se střídají DJs světových jmen. Zrće beach je centrem zábavy pro mladé z celé Evropy a je označována jako "chorvatská Ibiza", jen výrazně levnější.

Samotná pláž Zrće patří mezi nejhezčí, největší a rozhodně nejupravenější na ostrově Pag a možná v celém Chorvatsku. Je pokrytá hladkými oblázky, vstup do vody je mírný a moře křišťálově čisté. Pláž leží v přírodním prostředí a klidné zátoce poměrně daleko od nejbližších obcí, což umožňuje dlouhé party až do ranních hodin. Ačkoliv je pláž krásná a svým umístěním se zdá být vhodná i pro rodiny s dětmi, pamatujte, že hudba z klubů a diskoték tu hraje po celý den, stejně tak alkohol zde teče proudem dnem i nocí, proto pláž pro klidný odpočinek vhodná opravdu není.

Vstup na samotnou pláž je zdarma, stejně jako služby typu převlékáren, sprch a toalet.

Nejlepší kluby a ceny vstupného

Celá pláž Zrće je poseta kluby a diskotékami, z nichž některé z nich patří k evropské špičce. Řeč je zejména o 6. největším evropském klubu Papaya Club nebo o ikonickém Noa Beach Club se svou stagí na pontonovém molu v moři. Bary a diskotéky bývají otevřené od 10:00, některé dokonce již od 8:00 a zavírají až v momentě, kdy není co pít nebo všichni odejdou, tj. obvykle mezi 6:00 a 7:00 ráno.

Vstupné do klubů je většinou zdarma do půlnoci, u některých jen do 22:00. Po té se za vstup platí mezi 50 a 60 HRK. Pokud se zrovna koná nějaký festival nebo v daném klubu je hostem DJ star, pak se vstupenky pohybují mezi 10 EUR40 EUR

Ceny pití jsou v klubech přímo na Zrće drahé, pivo stojí kolem 18 HRK, koktejly okolo 30 HRK40 HRK.

Party boat Festini

Vrcholem plážové zábavy pro mnoho návštěvníků bývá vyjížďka na párty lodi Festini, která vyplouvá každý den od pláže Zrće na 4hodinovou plavbu kolem útesů s několika zastávkami na koupání přímo z lodi. V ceně je zahrnuta neomezená konzumace koktejlů a piva a malý oběd. Za plavbu se platí kolem 180 HRK, ceny se každý rok mírně mění a jejich aktuální výši včetně možnosti rezervaci jízdenky (nutné provést i několik týdnů dopředu!) najdete na webu festinipartyboat.com.

Ubytování a zájezdy na Zrće Beach

Nechcete-li vůbec řešit dopravu, ubytování a pohyb po klubech na Zrće, rozhodně zvažte nabídky malé české cestovky PártyKýbl, která se specializuje výhradně na zájezdy právě na Zrće Beach. Ceny zájezdů se pohybují mezi 4 500 až 6 500 Kč dle konkrétního termínu. Při exponovaných festivalech a hostujících DJs star se ceny můžou šplhat až k 9 000 Kč. Podívejte se na kompletní informace na web partykybl.cz. Výhodou je detailní znalost celé oblasti Zrće průvodců z PártyKýblu i jejich přístup k zákazníkům.

Vyrazit lze ale samozřejmě bez problémů i na vlastní pěst. Ubytování hledejte v obci Novalja, které je centrem zábavy a nočního života na Pagu a nejbližším letoviskem k pláži Zrće. Ceny v hlavní prázdninové sezoně se pohybují mezi 1 200 až 2 500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji, výrazně levněji pak vyjde ubytování ve společných apartmánech, kde může bydlet až 6 lidí najednou. Všechna ubytování se nachází v obcích Novalja, Gajac nebo Caska cca 2 až 3 km od Zrće Beach.

Podívejte se na naše konkrétní tipy na hostelová městečka a apartmány ideální pro party mladých lidí, kteří si chtějí užívat dlouho do noci:

Přímo na pláži Zrće najdete jen jediné ubytování – luxusní Noa Glamping Resort s chatičkami na pláži. Ceny se pohybují kolem 2 500 Kč na noc na osobu v apartmánech pro 4, snižuje se s počtem osob.

Doprava a parkování

Z centra měst Novalja a Gajac, stejně jako od autobusového nádraží v Novalji na kraji města, jezdí autobus MHD přímo na pláž Zrće po 24 hodin denně. Interval se pohybuje mezi 10 a 60 minutami v závislosti na denní době. Jízdenky koupíte u řidiče, lístek přes den stojí 10 HRK, v noci 15 HRK. K zakoupení jsou také vícedenní jízdenky, informace o cenách zjistíte v informačním centru v centru Novalji nebo autobusovém nádraží.

Aktuální jízdní řády na webu citybus.hr.

Detailní informace o tom, jak se dostat na ostrov Pag z Česka najdete v kapitole "Jak sem", zatímco info o dopravě z jiných částí Chorvatska v kapitole "Doprava".

Přímo u pláže najdete také velké parkoviště, cena se je 6 HRK na hodinu.

Taxi z pláže do centra Novalji vyjde celkem cca na 55 HRK přes den, resp. 75 HRK v noci.

Chystáš se na ostrov Pag?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.