Zpět na seznam míst co vidět na ostrově Pag
Gajac

Gajac

Asi 5 km jižně od letoviska Novalja a 2 km od známé pláže Zrće leží menší letovisko Gajac pyšnící se dlouhou a širokou oblázkovou pláží. Samotný Gajac je vlastně umělé městečko vybudované čistě pro turistické účely. Jsou tu krásně upravené ulice, na kterých stojí většinou malé apartmány a prázdninové domy. Ostatní zázemí se omezuje na několik restaurací a bankomat, všechno potřebné najdete v nedalekém městě Novalja.

Ačkoliv je Gajac na první pohled klidným letoviskem, počítejte s tím, že o letních prázdninách to zde kvůli blízkosti pláže Zrće bude žít i do brzkých ranních hodin, mnoho návštěvníků Zrće bydlí právě v tomto letovisku.

Ubytování

Přímo v Gajaci najdete jen apartmány, klasické hotely jsou pouze ve městě Novalja. Zastoupeny jsou všechny cenové kategorie od levnějších za cca 1 500 Kč na noc za apartmán po luxusnější dražší vily s cenami od 2 500 Kč výš.

Pláže

Kilometrová velká oblázková pláž Gajac, někdy zvaná jako Braničevica, se táhne podél celého letoviska a obklopují ji bary či menší kluby. Místní pláž se řadí mezi tzv. party pláže. Přes den je sice klidnější, ale od večera tu začínají bujaré večírky, kdy alkohol teče proudem. Atmosféra je však mnohem komornější než na slavnější nedaleké Zrće Beach.

Pláž je výborně upravovaná a seženete zde všechny potřebné služby od půjčoven lehátek po sprchy.

  • Naviguj: 44.5284, 14.8961

Další místa na ostrově Pag

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 26 dny
Navrhni úpravu