Ostrov Pag

18 míst co vidět na ostrově Pag

Novalja

Pláž

Novalja

Novalja je největším městem na ostrově Pag a centrem bujaré turistiky, zejména kvůli světoznámé pláži Zrće. I samotná Novalja se může pochlubit několika kluby, bary a plážemi, na kterých to žije dlouho do noci. Z toho důvodu je letovisko jako takové vyhledáváno především mladými lidmi a partami a pro rodiny s dětmi nebo cestovatele, kteří od dovolené čekají hlavně klid, není příliš vhodné.

Ve městě je veškeré turistické zázemí. Najdete zde 3 velké supermarkety, mnoho restaurací a barů, obchody se suvenýry, lékárny, poštu i nemocnici.

Ubytování

Ve městě je vysoká koncentrace ubytovacích zařízení, zejména apartmánů a prázdninových domů, najdete zde ale na poměry menších chorvatských letovisek i mnoho klasických hotelů. Ačkoliv se Novalja kvůli drahým restauracím, klubům a barům řadí mezi dražší letoviska, díky velké konkurenci zde seženete i poměrně levné ubytování. Nejlevnější apartmány nabízejí dvoulůžkové pokoje cca od 1 000 Kč za noc v hlavní sezoně, průměrná cena se pohybuje mezi 1 500 a 2 000 Kč za noc, v klasických hotelech pak mezi 2 500 a 5 000 Kč za noc pro 2.

  • Ubytování Novalja (kompletní seznam)

Vybrali jsme pro vás i konkrétní tipy na levné apartmány a hotely i dobře hodnocená ubytování poblíž pláže:

Za nejlepší hotely v Novalji se pak považují Hotel Olea, Joel Hotel nebo Boutique Hotel Boškinac s cenami od 4 000 Kč na noc pro dva výš.

Pláže

Přímo v centru Novalji se nachází hezké oblázková pláž Lokunje s mnoha bary a kluby a bohatým nočním životem. Pláž je vzorně upravovaná vybavená všemi službami od sprch a převlékáren po půjčovny lehátek a nabídky vodních aktivit.

Na samém severním okraje města leží přírodní oblázková pláž Babe s nádhernými západy slunce a příjemným malým plážovým barem. Tato pláž je komornější a poskytuje klid od jinak rušného letoviska.

Naopak na jižním konci města najdete pláž Straško. S délkou přes 2 km je zdaleka nejdelší pláží v Novalji a jako všechny ostatní ji pokrývají oblázky. Největší část pláže náleží Kempu Straško a vstup je placený (cca 30 HRK na den), severní část pláže směrem k Novalji je však volně přístupná a neorganizovaná, nicméně s krásně čistým mořem a dobrým přístupem do vody. Jižní část pláže Straško je pak centrem vodních sportů a aktivit.

Doprava

V Novalji funguje malá síť autobusů MHD, které vás dopraví na pláž Zrće nebo do letoviska Gajac. Jízdenky se kupují u řidiče a za jednu jízdu zaplatíte 10 HRK, více informací a jízdní řády na webu citybus.hr.

Parkování je na všech veřejných parkovištích zpoplatněno. V centru a u plážích je I. zóna, kde hodina stání vyjde na 12 HRK. Levnější parkoviště za 8 HRK je při příjezdu do města vlevo (přesná lokalita na mapě).

Meziměstskou dopravu obstarávají pouze autobusy, nejčastější je spojení do Zadaru. O letních prázdninách sem jezdí i návazné autobusové spoje Regiojet od přímého vlaku Praha – Split (detaily na stránce Vlakem do Chorvatska). Kompletní informace o dopravě na ostrov Pag v kapitole "Jak sem".

Autobusové nádraží se nachází poněkud neprakticky na kraji města zhruba 1 km od centra (přesná lokalita na mapě). Do centra můžete dojet buď městským autobusem (cca 3-6 spojů za hodinu) za 10 HRK, pěšky asi za 20 minut nebo taxíkem za cca 35 HRK.

Chystáš se na ostrov Pag?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.