Zpět na seznam míst co vidět na ostrově Pag
Novalja

Novalja

Novalja je největším městem na ostrově Pag a centrem bujaré turistiky, zejména kvůli světoznámé pláži Zrće. I samotná Novalja se může pochlubit několika kluby, bary a plážemi, na kterých to žije dlouho do noci. Z toho důvodu je letovisko jako takové vyhledáváno především mladými lidmi a partami a pro rodiny s dětmi nebo cestovatele, kteří od dovolené čekají hlavně klid, není příliš vhodné.

Ve městě je veškeré turistické zázemí. Najdete zde 3 velké supermarkety, mnoho restaurací a barů, obchody se suvenýry, lékárny, poštu i nemocnici.

Ubytování

Ve městě je vysoká koncentrace ubytovacích zařízení, zejména apartmánů a prázdninových domů, najdete zde ale na poměry menších chorvatských letovisek i mnoho klasických hotelů. Ačkoliv se Novalja kvůli drahým restauracím, klubům a barům řadí mezi dražší letoviska, díky velké konkurenci zde seženete i poměrně levné ubytování. Nejlevnější apartmány nabízejí dvoulůžkové pokoje cca od 1 000 Kč za noc v hlavní sezoně, průměrná cena se pohybuje mezi 1 500 a 2 000 Kč za noc, v klasických hotelech pak mezi 2 500 a 5 000 Kč za noc pro 2.

  • Ubytování Novalja (kompletní seznam)

Vybrali jsme pro vás i konkrétní tipy na levné apartmány a hotely i dobře hodnocená ubytování poblíž pláže:

Za nejlepší hotely v Novalji se pak považují Hotel Olea, Joel Hotel nebo Boutique Hotel Boškinac s cenami od 4 000 Kč na noc pro dva výš.

Pláže

Přímo v centru Novalji se nachází hezké oblázková pláž Lokunje s mnoha bary a kluby a bohatým nočním životem. Pláž je vzorně upravovaná vybavená všemi službami od sprch a převlékáren po půjčovny lehátek a nabídky vodních aktivit.

Na samém severním okraje města leží přírodní oblázková pláž Babe s nádhernými západy slunce a příjemným malým plážovým barem. Tato pláž je komornější a poskytuje klid od jinak rušného letoviska.

Naopak na jižním konci města najdete pláž Straško. S délkou přes 2 km je zdaleka nejdelší pláží v Novalji a jako všechny ostatní ji pokrývají oblázky. Největší část pláže náleží Kempu Straško a vstup je placený (cca 30 HRK na den), severní část pláže směrem k Novalji je však volně přístupná a neorganizovaná, nicméně s krásně čistým mořem a dobrým přístupem do vody. Jižní část pláže Straško je pak centrem vodních sportů a aktivit.

Doprava

V Novalji funguje malá síť autobusů MHD, které vás dopraví na pláž Zrće nebo do letoviska Gajac. Jízdenky se kupují u řidiče a za jednu jízdu zaplatíte 10 HRK, více informací a jízdní řády na webu citybus.hr.

Parkování je na všech veřejných parkovištích zpoplatněno. V centru a u plážích je I. zóna, kde hodina stání vyjde na 12 HRK. Levnější parkoviště za 8 HRK je při příjezdu do města vlevo (přesná lokalita na mapě).

Meziměstskou dopravu obstarávají pouze autobusy, nejčastější je spojení do Zadaru. O letních prázdninách sem jezdí i návazné autobusové spoje Regiojet od přímého vlaku Praha – Split (detaily na stránce Vlakem do Chorvatska). Kompletní informace o dopravě na ostrov Pag v kapitole "Jak sem".

Autobusové nádraží se nachází poněkud neprakticky na kraji města zhruba 1 km od centra (přesná lokalita na mapě). Do centra můžete dojet buď městským autobusem (cca 3-6 spojů za hodinu) za 10 HRK, pěšky asi za 20 minut nebo taxíkem za cca 35 HRK.

  • Naviguj: 44.555, 14.8843

Další místa na ostrově Pag

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu