Egypt
Egypt

Bezpečnost v Egyptě

Zdraví 

Doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B před cestou. Dále se doporučuje očkování i na břišní tyfus. Antimalarika jsme nikdy nepoužili, avšak někdy se z přílišné opatrnosti doporučují.

Prášky na případnou faraonovu pomstu (egyptský průjem není to, co český) seženete v každé lékárně v Egyptě, které jsou doslova na každém kroku. Z domova si nic nevozte, bude vám to k ničemu. Počítejte s tím, že vás egyptský průjem postihne, a prášky si kupte hned, jak přiletíte.

Kriminalita 

Co se týče velkých měst, jako je třeba Káhira, nechoďte do okrajových chudinských čtvrtí – není tam nic k vidění a v současnosti jsou tam občasné problémy s gangy.

Dávejte si pozor na kapsáře ve velkých městech, osobně nám nikdy nikdo nic neukradl, ale na bazarech to bývá hodně přelidněné a nepřehledné. Na turistických místech si dávejte pozor, jakou bankovkou platíte a co dostanete zpět. U pyramid ignorujte podvodníky, co budou chtít, abyste platili znovu vstupné, nebo vám budou nutit levné sošky nebo láhev pití za 200 Kč.

Ženám určitě doporučujeme mít mužský doprovod, ale musíme se přiznat, že jsme v Egyptě byly několikrát jen v ženském doprovodu a neměly jsme žádný větší problém. Pokud se pohybujete mimo turistické trasy i samovolně po městech, určitě se slušněji oblečte, nemějte upnuté, příliš odhalující oblečení. Zbytečně upoutáte pozornost a v některých chudších městských lokalitách vás můžou slovně obtěžovat. Pokud se kdykoli budete cítit nepříjemně, kontaktuje nejbližší policejní hlídku – jsou na každém kroku.

Riziko katastrof 

Kromě ojedinělé možné písečné bouře vás pravděpodobně nemá co zastihnout.

Důležité kontakty

Turistická policie – 126

Chystáš se do Egypta?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.