Průvodce státem
Egypt
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Egyptě

Zdraví 

Doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B před cestou. Dále se doporučuje očkování i na břišní tyfus. Antimalarika jsme nikdy nepoužili, avšak někdy se z přílišné opatrnosti doporučují.

Prášky na případnou faraonovu pomstu (egyptský průjem není to, co český) seženete v každé lékárně v Egyptě, které jsou doslova na každém kroku. Z domova si nic nevozte, bude vám to k ničemu. Počítejte s tím, že vás egyptský průjem postihne, a prášky si kupte hned, jak přiletíte.

Kriminalita 

Co se týče velkých měst, jako je třeba Káhira, nechoďte do okrajových chudinských čtvrtí – není tam nic k vidění a v současnosti jsou tam občasné problémy s gangy.

Dávejte si pozor na kapsáře ve velkých městech, osobně nám nikdy nikdo nic neukradl, ale na bazarech to bývá hodně přelidněné a nepřehledné. Na turistických místech si dávejte pozor, jakou bankovkou platíte a co dostanete zpět. U pyramid ignorujte podvodníky, co budou chtít, abyste platili znovu vstupné, nebo vám budou nutit levné sošky nebo láhev pití za 200 Kč.

Ženám určitě doporučujeme mít mužský doprovod, ale musíme se přiznat, že jsme v Egyptě byly několikrát jen v ženském doprovodu a neměly jsme žádný větší problém. Pokud se pohybujete mimo turistické trasy i samovolně po městech, určitě se slušněji oblečte, nemějte upnuté, příliš odhalující oblečení. Zbytečně upoutáte pozornost a v některých chudších městských lokalitách vás můžou slovně obtěžovat. Pokud se kdykoli budete cítit nepříjemně, kontaktuje nejbližší policejní hlídku – jsou na každém kroku.

Riziko katastrof 

Kromě ojedinělé možné písečné bouře vás pravděpodobně nemá co zastihnout.

Důležité kontakty

Turistická policie – 126

Bohatství a pestrost za zdmi letovisek

Severoafrická země, kterou obklopuje krásné Středozemní a Rudé moře. Za sousedy má současně kontroverzní státy – Libyi, Súdán a Izrael. Egypt býval jednou z největších říší světa, avšak i dnešní život a kultura v Egyptě má stále co nabídnout. Pokud netrpíte nedostatkem odvahy a rádi opouštíte komfortní zónu, máte možnost poznat opravdový současný (a stále dostatečně bezpečný) Egypt ve všech jeho podobách. 

Budete pít čaj s berbery v oáze Siwa, projedete se úzkými uličkami Luxoru na „hantouru“, zažijete magický obřad „zaaru“, budete při západu slunce plachtit po Nilu, uvidíte dechberoucí představení súfistů a vše zvládnete na vlastní pěst bez průvodce, bez komerce. Pokud máte rádi dobrodružství a nepotřebujete vše dopředu nalinkované, zažijete zde probuzení vašich instinktů a přísun dávek adrenalinu.

Průvodce pro tebe napsal Tereza Klementová
Víza
Vízum za 25 $
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu do Egypta.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Nezapomeňte na opalovací krém. Bude vedro a nikdy tu neprší.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x do roka a ušetříš cca 41 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu