Egypt
Egypt

Teplota moře v Egyptě

Už jste zjistili, jaké je počasí v Egyptě a nyní chcete vědět, jak je to s teplotou moře v průběhu roku? Pak právě pro vás jsme sepsali tuto stránku. Egypt leží u vod jak Středozemního moře, tak i Rudého moře, kde se nachází ještě dvě specifické vodní plochy Suezský záliv a Arabský záliv.

Teplota moře je pro Egypt velikou předností. Však po celý rok neklesá pod 21 °C a na jihu v letovisku Marsa Alam pod 22 °C. Koupat se tu dá celý rok.

Vyšší teplota moře pozitivně působí i na podmořský život. Díky tomu jsou podmínky v Rudém moři ideální jak pro potápění, tak i šnorchlování.

Teplota moře v létě

Teplé (nad 25 °C) začíná být moře v průběhu května. Tou dobou je znát kontinuální svit a teplé počasí, které logicky ohřívá jak mělké vody, tak i ty vzdálenější od pobřeží. Maxima dosahují teploty v červenci a srpnu, kdy hravě dosahují 28 °C.

Během parných dní si dávejte pozor na mělká místa u pobřeží, kde se moc vlny neobjevují a voda tu stojí. V těchto místech byste se mohli i lehce spálit. Stačí ale udělat tempo opodál a voda vás příjemně ochladí.

Teplota moře v zimě

Během zimních měsíců na konci roku se nemusíte obávat. Voda postupně chladne a i v prosinci má 23 až 24 °C klidně v Hurghadě. V Marsa Alam si vždy připočtěte 1 °C k dobru.

V lednu, únoru i začátkem března má voda v Egyptě nejmenší teplotu. Drží si 21 až 22 °C, což je samozřejmě na evropské poměry velmi přívětivá teplota. Pro delší pobyty v moři, zejména pak při šnorchlování, je vhodné si koupit neoprenové trika či rovnou celý oblek.

Chystáš se do Egypta?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.