Egypt
Egypt

Teplota moře v Egyptě

Už jste zjistili, jaké je počasí v Egyptě a nyní chcete vědět, jak je to s teplotou moře v průběhu roku? Pak právě pro vás jsme sepsali tuto stránku. Egypt leží u vod jak Středozemního moře, tak i Rudého moře, kde se nachází ještě dvě specifické vodní plochy Suezský záliv a Arabský záliv.

Teplota moře je pro Egypt velikou předností. Však po celý rok neklesá pod 21 °C a na jihu v letovisku Marsa Alam pod 22 °C. Koupat se tu dá celý rok.

Vyšší teplota moře pozitivně působí i na podmořský život. Díky tomu jsou podmínky v Rudém moři ideální jak pro potápění, tak i šnorchlování.

Teplota moře v létě

Teplé (nad 25 °C) začíná být moře v průběhu května. Tou dobou je znát kontinuální svit a teplé počasí, které logicky ohřívá jak mělké vody, tak i ty vzdálenější od pobřeží. Maxima dosahují teploty v červenci a srpnu, kdy hravě dosahují 28 °C.

Během parných dní si dávejte pozor na mělká místa u pobřeží, kde se moc vlny neobjevují a voda tu stojí. V těchto místech byste se mohli i lehce spálit. Stačí ale udělat tempo opodál a voda vás příjemně ochladí.

Teplota moře v zimě

Během zimních měsíců na konci roku se nemusíte obávat. Voda postupně chladne a i v prosinci má 23 až 24 °C klidně v Hurghadě. V Marsa Alam si vždy připočtěte 1 °C k dobru.

V lednu, únoru i začátkem března má voda v Egyptě nejmenší teplotu. Drží si 21 až 22 °C, což je samozřejmě na evropské poměry velmi přívětivá teplota. Pro delší pobyty v moři, zejména pak při šnorchlování, je vhodné si koupit neoprenové trika či rovnou celý oblek.

Chystáš se do Egypta?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 10. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.