Zpět na seznam míst co vidět v Ekvádoru
Cotopaxi

Národní park Cotopaxi

Vulkán Cotopaxi (5.897 m n. m.) sice není nejvyšším ekvádorským vrcholem, zato je nejnavštěvovanější. Ve stejnojmenném národním parku je k vidění také vulkán Sincholagua, hory Rumiñahui a Morurco a jezera a řeky v nadmořské výšce nad 3.500 m. Je to impozantní místo s nezapomenutelnými výhledy. Vyrazte brzy ráno, protože odpoledne se může zatáhnout a neuvidíte nic. Ideální období pro návštěvu parku je od června do října, kdy méně prší.

Pokud chcete na vrchol Cotopaxi, můžete bez průvodce vystoupat k horské chatě (refugio) José Rivas ve výšce 4.864 m. Dále to už jde jenom s agenturou (např. http://www.cotopaxiclimbing.com/), která vám zajistí jídlo, vybavení i přespání v refugiu. Výstup je třeba zarezervovat alespoň týden dopředu. Základní cena za dva dny s přespáním s dopravou z Quita na místo a zpět činí 280 USD na osobu.

Pokud chcete jen do národního parku bez průvodce, jeďte z Quita taktéž 1,5 h do Latacungy a odtamtud jezdí autobusy přímo k jižnímu vjezdu do parku El Chasqui. Od něj je to k parkovišti stále kus cesty, vezměte si taxík nebo si něco stopněte. Pokud jste ubytováni v Latacunze, můžete zvládnout jak lagunu Quilotoa, tak Cotopaxi, El Chasqui je od Latacungy vzdáleno 30 km.  
 

  • Naviguj: -0.684971, -78.4402

Další místa v Ekvádoru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu