Ekvádor
Ekvádor

13 míst co vidět v Ekvádoru

Národní park Cotopaxi

Cotopaxi

Vulkán Cotopaxi (5 897 m n. m.) sice není nejvyšším ekvádorským vrcholem, zato je nejnavštěvovanější. Ve stejnojmenném národním parku je k vidění také vulkán Sincholagua, hory Rumiñahui a Morurco a jezera a řeky v nadmořské výšce nad 3 500 m. Je to impozantní místo s nezapomenutelnými výhledy.

Vrchol Cotopaxi je oblíbený pro možnost vyjet autem poměrně vysoko až ke kótě 4 600 metrů a také pro svůj ikonický takřka dokonale kuželovitý tvar.

Cotopaxi patří mezi nejvyšší aktivní sopky na světě, řadí se do 3. desítky. Aktivita je zde zaznamenávána velmi nepravidelně, celkem během existence planety Země Cotopaxi pravděpodobně soptil 87x, naposledy v roce 2016.

Výstup na horu Cotopaxi

Vyrazte brzy ráno, protože odpoledne se může zatáhnout a neuvidíte nic. Ideální období pro návštěvu parku je od června do října, kdy méně prší.

Pokud chcete na vrchol Cotopaxi, můžete bez průvodce vystoupat k horské chatě (refugio) José Rivas ve výšce 4.864 m. Dále to už jde jenom s agenturou (např. http://www.cotopaxiclimbing.com/), která vám zajistí jídlo, vybavení i přespání v refugiu. Výstup je třeba zarezervovat alespoň týden dopředu. Základní cena za dva dny s přespáním s dopravou z Quita na místo a zpět činí 280 USD na osobu.

Pokud chcete jen do národního parku bez průvodce, jeďte z Quita taktéž 1,5 h do Latacungy a odtamtud jezdí autobusy přímo k jižnímu vjezdu do parku El Chasqui. Od něj je to k parkovišti stále kus cesty, vezměte si taxík nebo si něco stopněte. Pokud jste ubytováni v Latacunze, můžete zvládnout jak lagunu Quilotoa, tak Cotopaxi, El Chasqui je od Latacungy vzdáleno 30 km.  
 

Chystáš se do Ekvádoru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 06. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.