Cestování Covid-19

Ekvádor je aktuálně otevřený i pro turistické cesty. Při příletu se musíte prokázat negativním testem na koronavirus ne starším než 10 dní. Na zpáteční cestě musíte po příletu do ČR opět podstoupit testování na Covid.

Aktuální informace na webu MZV.

Zpět na seznam míst co vidět v Ekvádoru
Cotopaxi

Národní park Cotopaxi

Vulkán Cotopaxi (5.897 m n. m.) sice není nejvyšším ekvádorským vrcholem, zato je nejnavštěvovanější. Ve stejnojmenném národním parku je k vidění také vulkán Sincholagua, hory Rumiñahui a Morurco a jezera a řeky v nadmořské výšce nad 3.500 m. Je to impozantní místo s nezapomenutelnými výhledy. Vyrazte brzy ráno, protože odpoledne se může zatáhnout a neuvidíte nic. Ideální období pro návštěvu parku je od června do října, kdy méně prší.

Pokud chcete na vrchol Cotopaxi, můžete bez průvodce vystoupat k horské chatě (refugio) José Rivas ve výšce 4.864 m. Dále to už jde jenom s agenturou (např. http://www.cotopaxiclimbing.com/), která vám zajistí jídlo, vybavení i přespání v refugiu. Výstup je třeba zarezervovat alespoň týden dopředu. Základní cena za dva dny s přespáním s dopravou z Quita na místo a zpět činí 280 USD na osobu.

Pokud chcete jen do národního parku bez průvodce, jeďte z Quita taktéž 1,5 h do Latacungy a odtamtud jezdí autobusy přímo k jižnímu vjezdu do parku El Chasqui. Od něj je to k parkovišti stále kus cesty, vezměte si taxík nebo si něco stopněte. Pokud jste ubytováni v Latacunze, můžete zvládnout jak lagunu Quilotoa, tak Cotopaxi, El Chasqui je od Latacungy vzdáleno 30 km.  
 

  • Naviguj: -0.684971, -78.4402

Další místa v Ekvádoru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu