Ekvádor
Ekvádor

13 míst co vidět v Ekvádoru

Papallacta

Termas Papallacta

Malé městečko Papallacta najdete za průsmykem překonávajícím výšku 4 000 metrů směrem od Quita na východ do džungle. Papallacta je oblíbená pro své termální prameny a turistické trasy v horské a jezerní oblasti poblíž města.

Papallacta je ideálním místem pro jedno- až dvoudenní výlet z Quita.

Termas de Papallacta

Oblíbeným cílem místních i turistů jsou termální lázně Papallacta nacházející se hned na několika místech jak v centru obce, tak v krásné krajině údolí řeky Papallacta.

Přímo v centru můžete navštívit veřejné lázně Baños Públicos s několika plaveckými bazény i procedurálními bazénky s horkými vířivými prameny. Za vstup do těchto lázní zaplatíte 5 USD.

Známější a navštěvovanější jsou soukromé Termas de Papallacta na kraji obce v přírodním prostředí údolí řeky, větším a upravenějším areálem a více možnostmi spa a koupání. Areál je rozdělený na dvě hlavní oblasti:

  • hlavní areál s 5 termálními bazény, 3 bazény s horskou pramenitou studenou vodou a restaurace – vstup za 9 USD
  • 5 termálních bazénů s vířivkami, 1 plavací bazén, lehátka v přírodě a restaurace – vstup za 23 USD
  • Oficiální web: www.termaspapallacta.com

Horská turistika

Zhruba 5 km na sever proti proudu řeky Papallacta si užijete horskou turistiku v nádherném horském prostředí ve výškách mezi 3 400 a 4 100 metry a s množstvím jezer, z nichž největší je Laguna Loreto.

Až přímo k jezerům se dá dostat po vcelku dobře upravené cestě mimo deště sjízdné i pro konvenční auta, lepší je ale rozhodně vůz s pohonem 4x4.

Ještě v obci Papallacta je třeba při průjezdu zaplatit vstup do národního parku Cayambe, jehož jsou jezera součástí. Cena se pohybuje kolem 10 USD.

Ubytování Papallacta

Ideální je z Quita vyrazit alespoň na 2 dny a 1 noc v Papallactě, protože jen samotná cesta z města zabere i přes 2 hodiny.

Ve městě naštěstí najdete širokou škálu ubytovacích kapacit od levných rodinných penzionů s cenami kolem 500 Kč za noc po luxusní 4* termální hotel, kde zaplatíte od 3 000 Kč za noc.

Jak se dostat do Papallacty?

Nejlepší formou dopravy je bez debat půjčené auto, protože jedině tak se dostanete do nitra horské přírody k lagunám a nebudete muset šlapat navíc přes 12 km z centra obce po polní cestě. Papallacta leží na hlavní silnici spojující Quito (65 km) a město Baeza (58 km) na okraji ekvádorské Amazonie.

Pokud míříte čistě jen do lázní, lze využít i autobusovou dopravu. Dálkové autobusy jezdí z terminálu Quitumbe na jihu Quita zhruba 1-2x za hodinu. Rezervace přes internet není možná, volných míst ale bývá dost. Všechny autobusy směřují dál, žádný nemá cílovou stanici v Papallactě, ale všechny zde zastavují. Obvykle jezdí autobusy do destinací El Coca, Baeza, Nueva Loja či Tena. Cena za jízdenku se pohybuje kolem 5 USD a jízda zabere 2 hodiny.

Chystáš se do Ekvádoru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.