Ekvádor
Ekvádor

13 míst co vidět v Ekvádoru

Baños

Banos

Baños, celým jménem Baños de Agua Santa, je jedna z nejoblíbenějších ekvádorských destinací. Jeho jméno v překladu znamená Lázně svaté vody a nachází se v nadmořské výšce 1.830 m n. m v údolí vulkánu Tungurahua. Nejznámější místo v tomto malebném městečku obklopeném zelenými horami je Casa del Árbol (Stromový dům), který leží na kopci nad městem a z něhož visí tzv. „houpačka na konci světa“, která je zavěšená nad údolím a při dobrém počasí je z ní vidět vulkán Tungurahua.

Z centra se tam dá dojet speciálním autobusem, který stojí pár centů, a vstup na místě stojí 1 USD. Ten samý autobus vás za hodinu opět doveze do Baños. Poté můžete vyrazit do některého z místních koupališť s horkými prameny (vstup 3,5 USD na den), na raft na řeku Pastaza (30 USD za 5hodinový výlet s obědem), na kolo na stezku nad údolím řeky, podél níž teče několik překrásných vodopádů (pronájem kola 6 USD na den) nebo zkuste canopy mezi kopci (20 USD za dvouhodinový výlet). Vylámejte si zuby na místní sladkosti melcochas a dejte si pečené morče cuy na trhu.  

Asi hodinu autobusem od Baños se nachází dechberoucí vodopád Pailón del Diablo (vstup 2 USD) s pěknou stezkou, mostem a výhledy na neuvěřitelné množství vody, která se řítí do řeky. Baños a okolí má zkrátka co nabídnout a je to neopomenutelná destinace. Autobus z jižního nádraží Quitumbe v Quitu jede do Baños asi 3,5 hodiny a stojí 5 USD. Pokud nestihnete přímý autobus, jeďte do města Ambato. Odtud jezdí autobusy do Baños každou chvíli. 

Chystáš se do Ekvádoru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 06. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.