Cestování Covid-19

Ekvádor je aktuálně otevřený i pro turistické cesty. Při příletu se musíte prokázat negativním testem na koronavirus ne starším než 10 dní. Na zpáteční cestě musíte po příletu do ČR opět podstoupit testování na Covid.

Aktuální informace na webu MZV.

Zpět na seznam míst co vidět v Ekvádoru
Banos

Baños

Baños, celým jménem Baños de Agua Santa, je jedna z nejoblíbenějších ekvádorských destinací. Jeho jméno v překladu znamená Lázně svaté vody a nachází se v nadmořské výšce 1.830 m n. m v údolí vulkánu Tungurahua. Nejznámější místo v tomto malebném městečku obklopeném zelenými horami je Casa del Árbol (Stromový dům), který leží na kopci nad městem a z něhož visí tzv. „houpačka na konci světa“, která je zavěšená nad údolím a při dobrém počasí je z ní vidět vulkán Tungurahua.

Z centra se tam dá dojet speciálním autobusem, který stojí pár centů, a vstup na místě stojí 1 USD. Ten samý autobus vás za hodinu opět doveze do Baños. Poté můžete vyrazit do některého z místních koupališť s horkými prameny (vstup 3,5 USD na den), na raft na řeku Pastaza (30 USD za 5hodinový výlet s obědem), na kolo na stezku nad údolím řeky, podél níž teče několik překrásných vodopádů (pronájem kola 6 USD na den) nebo zkuste canopy mezi kopci (20 USD za dvouhodinový výlet). Vylámejte si zuby na místní sladkosti melcochas a dejte si pečené morče cuy na trhu.  

Asi hodinu autobusem od Baños se nachází dechberoucí vodopád Pailón del Diablo (vstup 2 USD) s pěknou stezkou, mostem a výhledy na neuvěřitelné množství vody, která se řítí do řeky. Baños a okolí má zkrátka co nabídnout a je to neopomenutelná destinace. Autobus z jižního nádraží Quitumbe v Quitu jede do Baños asi 3,5 hodiny a stojí 5 USD. Pokud nestihnete přímý autobus, jeďte do města Ambato. Odtud jezdí autobusy do Baños každou chvíli. 

  • Naviguj: -1.39755, -78.4228

Další místa v Ekvádoru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu