Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Restonica

Restonica

Údolí řeky Restonica patří díky panenské přírodě k nejkrásnějším místům na Korsice a nejoblíbenějším cílům pro pěší turistiku i road-tripy. Nádhernými borovicovými lesy se prolétá řeka Restonica posázená žulovými balvany, mezi korunami stromů se přitom co chvíli objeví otevřené výhledy na majestátní takřka 2 700 metrů vysoký masiv Monte Rotondo.

Kaňon Restonica začíná v historickém městečku Corte uprostřed Korsiky a pokračuje nahoru až do výšky 1 370 metrů k výchozímu bodu turistických tras k jezerům Lac de Melu a Lac de Capitello.

Procházky i road-tripy

Údolí Restonica je jako stvořené pro cíl jednoho z road-tripů po Korsice. Asfaltová silnička se vlní podél řeky, každých pár set metrů narazíte na malé parkoviště, ze kterého můžete podniknout krátkou procházkou k řece, vykoupat se v jedné z mnoha tůní a pokochat se výhledy na monumentální hory v okolí.

Zhruba uprostřed údolí protíná cestu Forêt de la Restonica, les vzrostlých borovicí promíchaných s kaštany, typickými stromy pro korsické vnitrozemí.

Ubytování v údolí

Přímo uprostřed údolí narazíte na idylický kemp u řeky Camping du Turani. Z klasických ubytování zvolte dobře hodnocený Hotel Arena restaurant le Refuge na začátku údolí, případně zůstaňte ve městečku Corte.

  • Naviguj: 42.2643, 9.08331

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu