Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Porto Korsika

Porto

Porto je přímořské letovisko na západním pobřeží s oblázkovou pláží a pěkným přístavem. V přístavu najdete množství obchůdků, kaváren a restaurací. Porto je výchozím bodem pro túry soutěskou Spelunca a pro výlet ke skalním útvarům Calanche. Jako dominanta nad zálivem Golfe du Porto se tyčí strážní věž, postavená Janovany na obranu proti nájezdům Saracénů.

Pro snadnější rozlišení hodně obecného názvu obce se často používá pojmenování Porto - Ota podle správního střediska oblasti, vesnice Ota.

Pláže a koupání

Na velmi členitém severozápadním pobřeží Korsiky najdete jen málo typických letovisek a větších pláží. Městečko Porto je jedním z nich. Přímo v centru obce najdete 200 metrů dlouhou a velmi prostornou oblázkovou pláž s malinkou restaurací a půjčovnou lehátek a slunečníků.

Vstup do moře je zde poměrně strmý, což dává ideální podmínky k plavání.

V letovisku Porto asi nebude trávit celou plážovou týdenní dovolenou, ale pro 1-2denní zastávku během putování po západním pobřeží je městečko ideální.

Ubytování Porto - Korsika

Porto vytváří ideální podmínky k relativně levnému ubytování i během léta. Protože jde o poměrně známé městečko, najdete zde množství hotelů, kempů i soukromých apartmánů, na druhou stranu proto, že se nejedná o hlavní korsické letovisko, jsou ceny výrazně nižší než ve známějších místech. Během léta očekávejte ceny za 1 noc ve dvoulůžkovém pokoji v rozmezí 2 000 až 3 500 Kč.

Nejvýhodnější hotely v Portu:

Jak se sem dostat?

Jako do všech míst na Korsice, kam nevede železnice, je nejlepším způsobem cesty auto. Cesta z Ajaccia měří 80 km, zatímco z letiště v Bastii 118 km.

Přímo do centra Porta se dostanete i autobusem. V letní sezoně sem jezdí 2x denně každý den, mimo prázdniny jen 1x ve všední dny. Linka M2 spojuje obce Ajaccio, Cargése, Piana, Porto a Ota a cena jízdenky z Ajaccia činí 8 EUR. Jízdní řád najdete například zde.

  • Naviguj: 42.2699, 8.6923

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 25 dny
Navrhni úpravu