Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Sanguinaires

Îles Sanguinaires

Jedno z nejkrásnějších míst pro pozorování západů slunce i vyhlídkám na moře leží jen pár kilometrů od Ajaccia. Řeč je souostroví Îles Sanguinaires, česky Krvavé ostrovy, které čítá 4 malé ostrůvky rozházené v moři směrem od mysu Pointe de la Parata, odkud se naskýtá nejhezčí výhled.

Ačkoliv původ názvu svádí k romantickým představám, kdy ostrůvky sehrály důležitou roli v některé z krvavých bitev o Korsiku, nebo od rudého zbarvení skal při západech slunce, původ je prozaičtější. Jde nejspíš o zkomoleninu názvu Sagonské ostrovy, který se v mapách objevoval od 16. století.

Unikátní flóra a krásné výhledy

Ač na první pohled kamenité, ostrůvky jsou domovem více než 150 druhů vzácných rostlin a také hnízdištěm mnoha druhů ptáků.

Největší atrakcí jsou ale zcela jistě úchvatné výhledy, které se naskytnou jak z pevninského mysu Parata, tak přímo od majáku Phare des Sanguinaires, který se tyčí na 50 metrů vysokém ostrohu největšího ostrova.

Jak se na ostrovy dostat?

Na ostrov s majákem se dá dostat pouze lodí s organizovaným výletem z Ajaccia. Tyto výlety pořádá hned několik agentur a jejich ceny se pohybují kolem 30 EUR45 EUR. V ceně je obvykle jen transport z Ajaccia na největší ostrov s majákem a zase zpět. Příklady agentur:

K vyhlídce na mys Pointe de la Parata se dostanete snadno autem, poblíž je velké bezplatné parkoviště. U tohoto parkoviště má i konečnou autobusová linka číslo 5 MHD Ajaccio zvaná také jako Navette des Plages. Za jízdenku zaplatíte 2 EUR, u řidiče 3 EUR.

  • Naviguj: 41.8952, 8.60886

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu