Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Propriano

Propriano

Oblíbené letovisko s přístavem, městečko Propriano, najdete na jihozápadním pobřeží Korsiky v hlubokém zálivu Valinco, který místo předurčuje ke krásné letní plážové dovolené.

Kvůli své poměrně odkryté a špatně chráněné poloze bylo v minulosti Propriano několikrát zničeno nájezdy různých válečníků napříč staletími. Většina centra tak pochází z přelomu 19. a 20. století, což však Proprianu nijak neubírá na romantičnosti.

Hlavní třída překypuje životem, obchody a restauracemi, na okraji města najdete velké supermarkety a také spoustu možností ubytování.

Pláže a koupání

Proopriano se řadí mezi jedno z hlavních letovisek na Korsice. Přímo ve městě totiž najdete hned 3 pláže a v jeho okolí dalších deset. Všechny proprianské pláže pokrývá jemný bílý písek a zdobí je pozvolný vstup do moře.

  • Plage du Lido – živá rušná pláž přímo v centru města, je menší a často přelidněná, ale najdete tu veškeré zázemí od restaurací po nabídky vodních aktivit.
  • Plage du Capu Laurosu – přes 2 km dlouhá přírodní pláž schovaná za mysem Laurosu, ale pěšky dostupná z Propriana za 1,5 km po pobřeží. Pláž je bez vybavení, velmi prostorná a v krásném přírodním prostředí.
  • Plage de Propriano – navazuje na pláž Lido, nachází se hned v centru města, je však o něco klidnější

V okolí pak doporučujeme například Plage de Campumoru v krásné zátoce ideální ke šnorchlování a klidnému odpočinku (směrem na jihozápad od Propriana).

Ubytování v Proprianu

Propriano je jedním z center turismu na jihu Korsiky a tomu také odpovídá bohatá nabídka ubytování. Ceny se pohybují od 2 300 Kč po 5 000 Kč za noc dle sezony.

Přidáváme i konkrétní tipy na nejvýhodnější nabídky:

  • Hôtel Le Claridge *** – pohodový klasický hotel v centru obce, který zároveň patří k nejlevnějším v Proprianu
  • Hôtel Beach ** – jeden z levnějších, ale hezky zařízených hotelů přímo na pláži
  • Le Lido *** – nejznámější hotel v Proprianu na malém ostrohu mezi plážemi Lido a Propriano obklopený ze tří stran mořem

Jak se do Propriana dostat?

Městečko je skvěle dostupné autem po hlavní korsické silnici T40. Z Ajaccia je Propriano vzdálené 71 km, zatímco z Bonifacia na jihu 64 km.

Přes město také projíždí 2-3x denně autobusová linka M1 spojující právě Ajaccio a Bonifacio, viz jízdní řády.

  • Naviguj: 41.6752, 8.90312

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu