Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Purcaraccia

Kaskády Purcaraccia

Široké a strmé údolí, kterým se vine silnice z průsmyku Bavella k pobřeží do městečka Solenzara, je ideálním místem pro mnohé zastávky a pěší túry po spektakulární krajině korsických hor.

Kaskády Polischellu nebo Purcaraccia?

K nejznámějším a nejoblíbenějším trasám patří stezka hlubokou roklí k vodním kaskádám Polischellu (někdy psané jako Pulischellu či Polishello). Tento název je odvozen od jména kaňonu, kterým prochází silnice, ovšem mezi místními jsou kaskády známé především pod pojmenováním "Purcaraccia" podle názvu řeky, která je tvoří.

Dravá horská říčka se valí skrz ohromné žulové kameny a vytváří tak celé domino kaskádovitých vodopádků, ale i tůní, ve kterých se můžete smočit.

Cesta ke kaskádám Purcaraccia vede od hlavní silnice z místa zvaného Bocca di Larone. Turistická stezka je strmá přes velké kameny, místy se musíte trochu prodírat křovím, ale lze jí zvládnout bez horských zkušeností. Jen je potřeba počítat s trochu fyzičky, kvalitní obuv je pak samozřejmostí.

Celá cesta tam i zpět měří 4 km a zabere asi 2 hodiny.

V tůních se po náročném výšlapu vykoupejte, jen je v sezoně potřena počítat s tím, že tu rozhodně nebudete sami.

Jak se sem dostat?

K výchozímu bodu na parkovišti v Bocca di Larone se dostanete pouze autem. Prochází tudy silnice číslo D268, z Bastie je místo vzdálené 122 km, z Ajaccia 107 km a z Bonifacia 85 km.

  • Naviguj: 41.8245, 9.24732

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu