Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Sartene

Sartène

Městečko Sartène v kopcovité krajině jižní Korsiky je mezi ostrovany známým historickým pojmem. V Sartène totiž byla po dlouhá staletí velmi silná tradice krevní msty, která zde dosahovala až absurdních poměrů. Když se například v 19. století rozhořela hádka dvou rodin kvůli psu, vyústila ve finále v malou občanskou válku, kdy se roztočila spirála vražd jako hlavního prostředku krevní msty až do neúnosných obrátek.

Typické korsické město

Sartène by se dalo označit jako typická ukázka hrdého korsického města, které svoji tvář významně nemění už po mnoho let. Starým městem se budete proplétat úzkými uličkami a po strmých schodištích, na malých náměstíčkách si užijete krásných výhledů do okolí a z kamenný domů sálá chlad i během horkých letních dnů.

V Sartène se drží i staré církevní tradice a mezi ty nejslavnější na Korsice patří velkolepý průvod U Catenacciu na velikonoční Velký pátek, kdy městem prochází tisíce lidí v inscenaci putování Ježíše při jeho ukřižování.

Ubytování v Sartène

Díky své strategické poloze mezi známými městy Bonifacio, Porto-Vecchio a Propriano a hezkému kopcovitému okolí s širokými výhledy je i populárním místem k bydlení. V Sartène dokonce najdete i větší hotely, což je na města uprostřed Korsiky netypické. Ceny v sezoně zde startují na 2 700 Kč, tedy korsickém mírném podprůměru. Vybíráme nejlepší hotely ve městě:

Jak se do Sartène dostat?

Město leží na hlavní silnici T40 spojující jih a západ Korsiky. Parkování kdekoliv na ulici je zdarma do 2 hodin.

Přes Sartène projíždí i autobus linky M1 do Ajaccia, Propriana či Bonifacia. Během roku jezdí 2x denně, o letních prázdninách dokonce 3x denně, viz jízdní řády.

  • Naviguj: 41.6205, 8.97209

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 28 dny
Navrhni úpravu