Korsika
Korsika

43 míst co vidět na Korsice

Porto Vecchio a okolí

Písčitá pláž, Letovisko

Porto Vecchio

Pokud jste milovníky pláží, tak právě ty v okolí Porto-Vecchio (v korsičtině Porti Vechju) jsou na Korsice nejvyhlášenější. Díky bílým plážím s jemným pískem a průzračně modrému moři je toto místo nejoblíbenějším letoviskem na ostrově. Pláže v okolí patří nejen k nejkrásnějším na Korsice, ale umisťují se na předních příčkách cestovatelských anket mezi nejhezčími plážemi světa.

Samotné Porto-Vecchio je s 11 000 obyvateli 4. největším městem na Korsice, pyšní se malým, ale pěkným historickým centrem s úzkými uličkami, přístavem a kompletním zázemím v podobě obchodů, supermarketů či lékáren.

Pláže a koupání

Přímo v samotném městě na pláže nenarazíte, za nimi se musíte vydat do blízkého okolí (v rámci 15 km) Porto-Vecchio. Protože místní pláže jsou natolik krásné a známé, zpracovali jsme pro každou z nich vlastního miniprůvodce:

Ubytování Porto-Vecchio

Město patří k největším korsickým letoviskům a pokud míříte za plážovou dovolenou, ubytujte se právě tady. Přímo ve městě i na pobřeží v jeho širokém okolí najdete stovky nabídek ubytování od malých apartmánů po větší hotely. Obrovské betonové resorty tu však nehledejte, vše je decentní a zapadá do krajiny.

Přinášíme tipy na nejvýhodnější ubytování v Porto-Vecchio:

  • Hôtel le Porto-Vecchio ** – jednoduchý malý hotýlek 5 minut pěšky od centra, jako jeden z mála mívá přes celé prázdniny ceny nižší než 2 800 Kč za noc
  • Holzer II *** – malý moderně vybavený hotel přímo v centru s cenami pod 3 000 Kč za noc
  • Best Western Hôtel Alcyon *** – jeden z mála řetězců přímo v Porto Vecchiu nabízí přijatelné ceny do 4 000 Kč za noc po celé léto

Jak se do Porto Vecchio dostat?

Město se pro mnoho cestovatelů stane první kontaktem s Korsikou, jelikož právě zde najdete jeden z největších trajektových přístavů na ostrově. Ceny trajektů a kde rezervovat lístky podrobněji popisujeme v kapitole Jak na Korsiku.

Do Porto Vecchia nevede železnice, takže jediný praktický způsob dopravy je autem. Hned vedle přístavu najdete velké parkoviště s cenami do 10 EUR za den. Parkování zdarma v celém městě prakticky není možné.

Do města zajíždí dálkové autobusy, avšak frekvence nejsou nijak valné:

  • Bastia: 1x denně, po trase celého východního pobřeží jezdí společnost Rapides Bleus, cena cca 20 EUR
  • Ajaccio: 1x denně přímý bus Balesi Evasion, 2x denně s přestupem ve Scupetu linka M1, cena cca 16 EUR
  • Bonifacio:  2-3x denně, jízda stojí cca 2 EUR (jízdní řád)

V rámci Porto Vecchio jezdí během letní sezony zdarma minibus po okružní trase, mapu a jízdní řády najdete na oficiálním webu.

Z Porto Vecchia jezdí taky autobusová linka na nejbližší letiště Figari.

Chystáš se na Korsiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 03. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.