Korsika

43 míst co vidět na Korsice

Bavella

Cesta

Bavella

Horský průsmyk s překrásnými sceneriemi skalních věží je opravdovým rájem pro zájemce o pěší turistiku. Ve výšce 1 218 m se nachází sedlo, kolem něhož se vypínají skalní věže zvané Aiguilles de Bavella, které během dne mění svou barvu od okrové po zlatou.

Okolí Bavelly je ideálním místem pro pěší turistiku s množstvím značených i neznačených stezek, na své si ale přijdou i milovníci horolezectví a canyoningu.

V korsičtině se také setkáte s názvem Bavedda. V sedle, kterým prochází silnice, najdete velkou chatu s restaurací, informační stánek s mapami i toalety.

Pěší turistika a výhledy

Horský pás Bavella svým vzezřením připomíná trochu hory na Balkáně, svými loukami trochu Alpy a borovicovými lesy Pyreneje. Ostré a úzké skalní jehlice dodávají na fotogeničnosti a lákají k pěším túrám po okolí.

Nejpopulárnější horská stezka vede od parkoviště na průsmyku směrem k nejvyšším vrcholům oblasti a končí u 1 785 metrů vysoké hory Punta di u Pargulu. Cesta je poměrně náročná a vyžaduje i krátké úseky šplhání po žebřících a strmá převýšení. Výhledy podél této trasy však rozhodně patří k nejkrásnějším na celé Korsice.

Lehčí trasa vede na druhou stranu směrem na jih a provede vás víceméně po hřebeni skalnatých špicí i typických korsických loukách s trsy středomořských borovic.

Ubytování

Přímo na průsmyku a v pohoří Bavella žádná ubytování nenajdete. Nejbližšími obcemi jsou 9 km vzdálená Zonza nebo 33 km vzdálená Solenzara s několika apartmány i klasickými hotely.

Jak se do hor Bavella dostat?

Přes průsmyk Bavella prochází klikatá horská silnice číslo D268 a auto je nejlepší prostředek dopravy, v průsmyku najdete velké bezplatné parkoviště. Nejbližším větším městem je 49 km vzdálené Porto-Vecchio.

Zastavují zde ale i autobusy dvou společností spojující Ajaccio a Porto-Vecchio se zastávkami například v obcích Zonza nebo Sartene. Jízdní řád tak, abyste zvládli Bavellu navštívit na otočku bez přespání, umožňuje pouze společnost Balesi Evasion, a to jen z Porto-Vecchio. Odtud vyráží okolo 7. hodiny ranní, na průsmyk dorazí za hodinu a čtvrt a zpět do Porto-Vecchio jede okolo 18:00.

Chystáš se na Korsiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 23. 04. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.