Korsika
Korsika

43 míst co vidět na Korsice

Pláž Palombaggia

Písčitá pláž

Palombaggia Beach

Palombaggia je asi nejnavštěvovanější pláž na Korsice. Nachází se 10 km od Porto Vecchio. Samotná pláž měří 2 km a je lemována piniovým hájem. Jemný písek, průzračně čisté moře, jehož barvy přecházejí od tyrkysové po temně modrou i nezvykle hustá vegetace na pobřeží navazují dojem exotického Karibiku.

Koupání a zázemí pláže

Koupání na Plage de Palombaggia patří k nejkrásnějším na Korsice. Dostatek prostoru, jemný bílý písek i klidné prostředí mimo velká města vytvářejí idylickou dovolenkovou atmosféru.

Vstup do moře je velmi pozvolný a písčitý, nicméně na západním okraji pláže se nachází malý kamenitý útes, který spolu s křišťálově čistou vodou vytváří ideální podmínky pro šnorchlování. Jižní okraj obklopuje několik větších restaurací, zatímco severní kraj pláže je domovem pro menší plážové bary. Díky délce si i přes oblíbenost pláže vždy najdete svoje místečko.

  • Povrch pláže: jemný bílý písek
  • Vstup do vody: pozvolný písčitý
  • Délka pláže: 2 100 metrů
  • Šírka pláže: 25 metrů
  • Půjčovny lehátek: ano (cca 20 EUR za set na den)
  • Záchody a sprchy: ano
  • Stravování: ano
  • Obchody: ne

Na jižním konci pláž Palombaggia přes skalnatý ostroh zvaný Tamaricciu (pod tímto názvem se často mylně označuje i samotná Palombaggia) volně navazuje na velmi podobnou, jen o něco kratší pláž de la Folaca a ta následně na ještě menší pláž Acciaghju. Společně se vám tak nabízí více než 3,5 km dlouhý pás pláží.

Velkou výhodou všech pláží je dostatek stínu, který poskytují přilehlé lesíky piniových borovic.

Na všech si můžete půjčit šlapadla, loďky nebo si zaplatit jízdu na vodních lyžích a podobné aktivity. Možností je zde nepřeberně, i na vzdory tomu však všechny pláže působí poměrně klidným dojmem.

Ubytování na pláži

Oblíbenost pláží i jejich umístění mimo velké město si vybírá svou daň na poli ubytování. V blízkosti všech tří pláží jsou k dispozici obvykle jen soukromé apartmány, na větší hotel tu nenarazíte. Apartmány bývají navíc vyprodané i na rok dopředu a nejnižší ceny startují na 4 000 Kč za noc.

Na větší výběr hotelů narazíte v 10 km vzdáleném letovisku Porto-Vecchio (vyhledat hotely).

Jak se dostat na Palombaggia

Jedinou možností dopravy na Palombaggiu je auto. Shuttle autobus jezdící 3x denně z Porto Vecchia byl v roce 2020 zrušen a zatím není obnoven.

Jediné parkoviště zdarma se nachází na severovýchodním konci pláži, vede k němu šotolinová cesta, velkou výhodou je fakt, že parkoviště je kryté vzrostlými borovicemi. Přesná poloha parkoviště je na tomto místě.

Podél všech pláží pak najdete ještě mnoho dalších soukromých parkovišť, která jsou však za poplatek, obvykle mezi 7 EUR a 15 EUR na den.

Přijedete-li k plážím po 9 hodině ranní, bude jen velmi obtížné najít volné místo.

Chystáš se na Korsiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 03. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.