Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Lac Capitellu

Lac de Melu

Jeden z nejpopulárnějších horských treků na Korsice vás zavede k překrásným horským jezerům Lac de Melu a Lac de Capittellu (někdy psané jako Capitello) pod horským masivem Monte Rotondo.

Tato horská plesa leží v nadmořské výšce okolo 1 800 metrů a naskýtají se od nich jedny z nejkrásnějších výhledů na celé Korsice.

Melu i Capitellu

Obě dvě jezera jsou od sebe vzdálená pouhých 300 metrů, takže při putování do této oblasti jistě navštívíte Lac di Melu i Lac de Capitello naráz. Jejich typický ledovcový kruhový tvar uchvátí stejně jako monumentální okolí rozeklaných skalních masivů drápajících se až do výšek přes 2 600 metrů.

Níže položené Lac di Melu (1 710 m n. m.) je zároveň pramenem řeky Restonica, která vytváří oblíbený turistický kaňon stejného jména. Okolí Lac de Melu pokrývají zelené křoviny rostoucí mezi žulovými balvany a celá scenerie přímo vybízí k piknikům a odpočinku.

Výše položené Lac de Capitello (1 930 m n. m.) je celé obklopené takřka kolmými skalními stěnami, jen z jeho severní části k němu vede přístupová cesta od Lac di Melu.

Trek k jezerům

Trek k horským plesům je populární i proto, že není nijak zvlášť dlouhý a zvládnou ho i průměrně trénovaní cestovatelé. Začíná na konci silnice D623 vedoucí údolím Restonica, můžete tu bezplatně zaparkovat a občerstvit se v místní restauraci.

Od parkoviště ve výšce 1 370 metrů vás čeká sice poměrně strmý, ale relativně snadný výšlap k jezeru Lac di Melu. Jedním směrem měří 2 200 metrů, zpět můžete buď stejnou cestou nebo okruhem okolo třetího jezera Lac de Goria.

  • Vzdálenost celkem: 4,5 až 7 km podle zvolené trasy
  • Doba: cca 2-4 hodiny
  • Mapa trasy
  • Naviguj: 42.2117, 9.01782

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu