Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Cascade des Anglais

Cascade des Anglais

Korsika je plná vodopádů, říčních kaskád a fotogenických údolí, Anglické kaskády (Cascade des Anglais) na řece Agnone však patří k těm nejkrásnějším a nejvíce navštěvovaným.

Místo odpočinku na GR-20

Anglické kaskády si již na přelomu 19. a 20. století ve velkém měřítku oblíbili angličtí turisté, kteří mířili do oblasti střední Korsiky. Odtud ostatně také pochází název soustavy více než 20 vodopádků, které si razí cestu skrz žulové balvany směrem od hory Monte d'Oro do údolní vesnice Vivario.

Cascade des Anglais leží na populárním treku napříč Korsikou značeném jako GR-20 a slouží jako oblíbeném odpočinkové místo. V mnoha tůních se můžete vykoupat a na obrovských hladkých kamenech se slunit.

Chcete-li však navštívit pouze kaskády, čeká vás celkem 6 km dlouhá velmi snadná cesta od nádraží Vizzavona, kde se nachází i velké parkoviště.

Ubytování

Pokud byste rádi strávili pár dní turistikou v této části Korsiky, nabízí se vám několik možností ubytování.

  • Hotel Monte d'Oro – krásný hotel v tradičním korsickém stylu jen asi 350 metrů od kaskád uprostřed ryzí přírody
  • Hotel U Campanile – skvěle hodnocený hotel v centru obce Vivario s parádním poměrem ceny a kvality (lze pořídit noc i pod 2 000 Kč)

Jak se sem dostat?

Anglické kaskády se řadí k několika málo místům, na která se dá v pohodě dostat i veřejnou dopravou. Jen 3 km od kaskád se u výchozího bodu turistických tras nachází nádraží Vizzavona, přes které projíždějí 3-4x denně vlaky na hlavní korsické trati z Ajaccia přes Corte do Bastie. Jízdní řády a ceny jízdenek najdete na webu cf-corse.corsica.

Zdarma lze zaparkovat na parkovišti v průsmyku Col de Vizzavona asi 400 metrů od kaskád.

  • Naviguj: 42.1182, 9.10951

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu