Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Monte Rotondo

Monte Rotondo

Se svými 2 622 metry je Monte Rotondo druhá nejvyšší hora Korsiky a za Monte Cinto zaostává jen o 84 výškových metrů. Podle mnohých turistů se právě z Mount Rotondo naskýtají ty vůbec nejkrásnější výhledy ze všech korsických hor.

Kam až oko dohlédne se pod vámi při výhledu z vrcholu objeví zdánlivě nekonečná korsická pohoří, ale za dobrého počasí uvidíte směrem na západ i východ zcela jasně pobřežní čáru a moře.

Výstup na Monte Rotondo

Na horu lze vystoupit ze tří stran. Výstup ze západu od Lac de Melu je nejnáročnější a celý prakticky vůbec není značený. Výstup z jihu je rovněž velmi náročný a zejména dlouhý: od nejbližšího parkoviště poblíž Cascade de Anglais ujdete po GR-20 takřka 20 km jedním směrem.

Nejjednodušší je výstup ze severu z údolí Restonica, který si popíšeme blíž.

Značená trasa se odděluje od silničky vlnící se údolím Restonica, ale v bezprostředním okolí nejde zaparkovat. Nejbližší parkoviště najdete asi o 700 metrů níže poblíž mostku přes řeku (přesná poloha na mapě). Po silničce popojdete oněch 700 metrů, lesní cesta začíná strmě nahoru po levé ruce.

Výšlap je hned z počátku prudký, ale relativně nenáročný a vede nádhernou cestou zprvu borovicovými lesy, po té přes pastviny salaše Timozzu. Po asi 3 hodinách dojdete k jezeru Lac de l'Oriente, kde se příjemně osvěžíte. Od jezera vás čeká náročný a strmý finální výšlap na hřeben kamenitou sutí, která se často až do poloviny července mísí se zbytky sněhu. Počítejte zhruba s 2 až 2,5 hodinami chůze.

Horolezecké umění tu potřebovat nebudete, ale průprava z náročného chození po horách je nezbytná a netrénovaní jedinci by měli skončit svoji cestu u jezera Oriente.

  • Délka trasy tam i zpět dohromady: 13,5 km
  • Převýšení: 1 629 metrů v jednom směru
  • Doba (trénovaný turista): cca 10 hodin tam i zpět
  • Mapa trasy,

Ubytování

Nejbližší možností pro oficiální přespání mimo širák je Camping du Turani v údolí Restonica asi 5 km od začátku trasy. Běžné hotely či penziony pak hledejte ve městě Corte na začátku údolí Restonica.

  • Naviguj: 42.2162, 9.05734

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu