Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Bastia

Bastia

Bastia je nazývána jako brána Korsiky. Pro většinu návštěvníků je to první město, které vidí, a poslední, které opouští. Hned po Ajacciu je to druhé největší město ostrova a zároveň je zde největší přístav Korsiky. Díky poloze na severovýchodě země sem denně připlouvají desítky trajektů z Francie a Itálie. Pokud je dobrá viditelnost, lze dohlédnout i na ostrov Elba, který je vzdálen jen 50 km od Korsiky.

Bastia je asi nejživější město Korsiky. Najdete zde mnoho restaurací, kaváren, barů, obchodů a večer se zde probouzí čilý noční život.

Na své si ovšem přijdou i milovníci historie. Za návštěvu stojí Vieux Port (starý přístav), který dnes využívají už jen místní rybáři. Kolem přístavu jsou rozmístěny starobylé domky, kdysi obývané rodinami rybářů. Tato část města je velmi malebná a objevuje se na mnoha fotografiích a pohlednicích z Bastii.

Za zmínku stojí také další pamětihodnosti, například citadela Terra Nova tyčící se na útesu nad starým přístavem, dále pak kostel Église St-Jean Baptiste, téměř 300 m dlouhé náměstí Saint Nicholas, nebo Palais des Gouverneurs (Palác guvernérů), který byl za vlády Janova sídlem korsického místodržitele a biskupa, v současnosti je v něm Etnografické muzeum. Bastia se může pochlubit i tím, že se zde nachází největší knihovna na Korsice.

  • Naviguj: 42.6979, 9.45047

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu