Zpět na seznam míst co vidět na Korsice
Punta Sperone

Pointe de Sperone

Oblast okolo mysu Pointe de Sperone se může pochlubit hned třemi krásnými plážemi a je oblíbeným cílem výletů z blízkého města Bonifacio, jež patří mezi nejnavštěvovanější na Korsice.

Velmi členité pobřeží kolem mysu vytváří nádherné zátoky, místa pro vyhlídky a zelená původně zemědělská krajina byla přetvořená na luxusní golfová hřiště a satelitní městečka s prázdninovými vilami.

Pláže a koupání

V okolí se vykoupete na 3 krásných plážích:

  • Piantarella – nádherná úzká půl kilometru dlouhá pláž odděluje mělký záliv s tyrkysově průzračnou vodou od uzavřené laguny. Pláž je mimořádně populární pro windsurfing a další vodní sporty
  • Petit Sperone – malá schovaná pláž vklíněná do úzké krátké zátoky se podle mnohých řadí na první příčku nejkrásnějších pláží jižní Korsiky. Idylické prostředí jemného bílého písku, dun a jezera Étang de Sperono ale přitahuje velké množství lidí a v sezoně bývá pláž přelidněná
  • Grand Sperone – o něco větší a otevřenější pláž s bělostným pískem leží v krásné klidné oblasti obklopená zelenými trávníky golfového hřiště a oblíbená pro svůj velmi mírný vstup do moře

Ubytování

Na Pointe de Sperone žádné ubytování nenajdete, jsou zde pouze soukromé prázdninové vily. Nicméně velké centrum turismu Bonifacio, kde je hotelů více než dostatek, se nachází jen 15 minut jízdy autem či autobusem.

Jak se k plážím dostat?

Autem dojedete pouze k pláži Piantarella, kde lze zdarma zaparkovat podél cesty vedoucí k přístavišti lodí na ostrov Cavallo (přesná poloha na mapě).

Mezi všemi plážemi vede písčitá pohodlná cestička víceméně po rovině. Od parkoviště k nejvzdálenější pláži Grand Sperone ujdete asi 1,5 km, viz mapa trasy.

Během července a srpna jezdí z Bonifacia k přístavišti u pláže Piantarella speciální turistický autobus 4-5x denně s cenou jízdenky 5 EUR, viz informace a jízdní řád na oficiálním turistickém webu Bonifacia.

  • Naviguj: 41.3705, 9.22089

Další místa na Korsice

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu