Korsika
Korsika

43 míst co vidět na Korsice

Pláž Santa Giulia

Písčitá pláž

Santa Giulia

Pláž Santa Giulia na jižní Korsice se považuje ze nejkrásnější ze všech okolních pláží a pravidelně je zařazována na seznam nejhezčích pláží světa, což ve svých doporučeních několikrát potvrdilo i UNESCO. Samotná pláž však není zapsaná na seznamu UNESCO.

Žulové skály posazené v makchiemi a borovicemi porostlém pobřeží dodávají pláži divokost a průzračná tyrkysově-tmavomodrá voda zdání exotického Karibiku. Pláž je umístěná na velmi úzkém pásu pobřeží, který odděluje moře od uzavřeného jezera, kde můžete pozorovat mnoho druhů ptáků.

Koupání a zázemí pláže

Moře je zde klidné s tyrkysově čistou vodou, písek krásně bílý. Stín zajišťují borovice, které kolem pláže rostou. Na pláži je dostatečná nabídka občerstvení a vodního vyžití (půjčení lodí, vodní lyže, katamarány, kajaky, surfy, funboard, ...). 

Jezero Étang de Santa Giulia, které se rozkládá z druhé strany pláže, je ideálním místem pro velmi krátké vycházky po jeho pobřeží a pozorování korsické fauny, zejména ptactva.

Díky občasným kamenům při krajích zátoky a klidnému moři tu vznikají taky velmi dobré podmínky pro šnorchlování.

 • Povrch pláže: jemný bílý písek
 • Vstup do vody: pozvolný písčitý
 • Délka pláže: 1 000 metrů
 • Šírka pláže: 20 metrů
 • Půjčovny lehátek: ano (cca 20 EUR za set na den)
 • Záchody a sprchy: ano
 • Stravování: ano
 • Obchody: ne

Severní okraj pláže je rušný s množstvím restaurací, molem a nabídkami vodních sportů, zatímco jižní část bývá klidnější.

Ubytování u pláže

Jako jediná ze tří slavných pláží jižně od Porto-Vecchio se může Santa Giulia chlubit bohatou nabídkou ubytování v docházkové vzdálenosti. Jedná se většinou o prázdninové vily a menší hotely zasazené do pobřeží tak, aby nijak neničily přírodní ráz oblasti. Ceny jsou zde logicky vysoké, nejlevnější studia začínají na 4 000 Kč za noc, kvalitnější hotely pak na 8 000 Kč za noc.

Doporučili bychom například tato ubytování:

 • Costa Nera – překrásné a skvěle hodnocené apartmány se slušnými cenami asi 100 metrů od pláže
 • Hôtel Castell'Verde – s cenami kolem 5 500 patří k nejlevnějším klasickým hotelům, nachází se asi 250 metrů od pláže
 • Hôtel Moby Dick – 4* hotel přímo na pláži Santa Giulia s nádhernými terasami s výhledem na moře

Jak se na pláž Santa Giulia dostat?

Pláž je snadno dostupná autem, protože leží asi 350 metrů od hlavní silnice T10, odbočka je přitom přehledně značená. Po úzké asfaltové silničce následně dojedete až skoro k pláži, kde se nachází oficiální placené parkoviště s cenami kolem 5 EUR na den.

Od 1.7. do konce září jezdí z Porto-Vecchio i speciální autobusová linka 2-4x denně. Cena zpáteční jízdenky činí 9 EUR a jízdní řády najdete na webu dopravce Rapides Bleus.

Chystáš se na Korsiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 03. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.