Korsika
Korsika

43 míst co vidět na Korsice

Pláž Rondinara

Písčitá pláž

Rondinara Beach

Jedna z nejslavnějších i nejkrásnějších evropských pláží leží na půl cesty mezi Porto Vecchio a Bonifaciem. Díky své chráněné poloze zde nejsou skoro žádné vlny, proto je pláž ideální i pro rodiny s dětmi. Díky umístění takřka v dokonale kruhové zátoce pláž a její okolí připomíná tvar malé mušle, což však oceníte zejména při ptačím pohledu.

Plage de La Rondinara se v různých žebříčcích často umisťuje v top 10 nejhezčích pláží světa, podobně jako blízká pláž Palombaggia nebo pláž Santa Giulia.

Koupání a vybavení pláže

K oblíbenosti pláže Rondinara určitě přispívá její odlehlost, nejbližší zástavba se nachází asi 5 km odsud. Krásné venkovské prostředí podtrhují háje piniových borovic, které zasahují přímo na pláž a poskytují tak přírodní stín.

Jemný bílý písek doplňují na několika místech malé kamenité útesy, vstup do vody je však pohodlný, velmi pozvolný a bezpečný. Díky takřka úplně uzavřené zátoce zde nejsou skoro žádné vlny, voda je průzračná, proto tu jsou také skvělé podmínky pro šnorchlování.

  • Povrch pláže: jemný bílý písek
  • Vstup do vody: pozvolný písčitý
  • Délka pláže: 600 metrů
  • Šírka pláže: 25 metrů
  • Půjčovny lehátek: ano (cca 20 EUR za set na den)
  • Záchody a sprchy: ano
  • Stravování: ano
  • Obchody: ne

Jižní polovina pláže lemují půjčovny lehátek a slunečníku, šlapadel a loděk. Najdete zde také restauraci a několik menších plážových barů. Severní část pláže je pak přírodní bez vybavení a mnohem více soukromí.

Vstup na pláž je zdarma.

Ubytování u pláže

Nedaleko pláže se nachází velký kemp, který je otevřen od 15. 5. do 30. 9. Více informací i možnost rezervace najdete na webu: www.camping-rondinara.com/en.

Zhruba 250 metrů se můžete ubytovat v luxusních prázdninových vilách Résidence Les Terrasses de Rondinara pro 4-6 lidí, cestujete-li tak ve skupině, vyplatí se i cenově.

Mnohem více nabídek pak hledejte v nejbližších městech:

Jak se dostat na Rondinaru?

Příjezd po pláži je možný po úzké asfaltové silničce, která vede od hlavní silnice T10. Odbočka je značená jako "Rondinara Plage". Silnička vás dovede až přímo k pláži, kde můžete auto nechat na velkém parkovišti. Platí se zde poplatek 5 EUR na den a zdarma auto kvůli velmi úzké silnici nelze odstavit nikde v okolí.

Žádný autobus na pláž nejezdí.

Chystáš se na Korsiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 03. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.