Paříž
Paříž

39 míst co vidět v Paříži

Centre Pompidou

Místo

Centre Pompidou

Velmi netradiční a jedinečná avantgardní budova kulturního centra a galerie moderního umění "Centre Georges Pompidou" je jednou z hlavních pařížských atrakcí.

Netradiční je svým vnějším umístěním ocelové konstrukce, rozvodů a komunikací, čímž uvnitř budovy vznikl naprosto volný prostor. Lehce to poznáte, jelikož každá část má nějakou barvu, která rozlišuje její funkci – modrá je pro klimatizační potrubí, zelená pro vodovod, žlutá pro elektrické vedení a červená pro komunikace jako výtahy a schodiště.

Otevřeno bylo v roce 1977 a od té doby vzbuzuje v lidech různé pocity. Pokud nejste fanoušci moderního umění, rozhodně stojí za pohled alespoň zvenku. Před budovou se rozprostírá stejnojmenné náměstí, kde místní i turisti velmi rádi odpočívají. 

Vstupné a otevírací doba

V prostorách najdete kromě výstav a muzea knihovnu, obchůdky, kavárny nebo kinosál. Centrum je otevřeno denně 11:00–22:00 hod. (výstavy pouze do 21:00 hod.).

Vstupné se liší podle toho, co chcete vidět. Pokud chcete vidět vše, zaplatíte za dospělého 14 EUR, studenti do 26 let 11 EUR. Dále můžete vystoupat pouze na „výhled na Paříž“, kde zaplatíte 5 EUR. Do kinosálu se dostanete za 5 EUR pro dospělého a pro studenty za 3 EUR.

Každou první neděli v měsíci je vstup zdarma.

Vhodné je se podívat pro více informací na oficiální stránky: www.centrepompidou.fr

Doprava a poloha

Do jeho okolí, asi 5 minut pěšky, vede několik linek metra – stanice Rambuteau (linka 11), Hôtel de Ville (1, 11) a Châtelet (1, 4, 7, 11 a 14). Vlakem RER se dostanete na stanici Châtelet-les Halles, kam jezdí linky A, B a D. V okolí leží také mnoho autobusových zastávek. V podzemí pod centrem se nachází také parkovací garáže, které jsou zpoplatněny.

Chystáš se do Paříže?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.