Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Centre Pompidou

Centre Pompidou

Velmi netradiční a jedinečná avantgardní budova kulturního centra a galerie moderního umění "Centre Georges Pompidou". Netradiční je svým vnějším umístěním ocelové konstrukce, rozvodů a komunikací, čímž uvnitř budovy vznikl naprosto volný prostor. Lehce to poznáte, jelikož každá část má nějakou barvu, která rozlišuje její funkci – modrá je pro klimatizační potrubí, zelená pro vodovod, žlutá pro elektrické vedení a červená pro komunikace jako výtahy a schodiště. Otevřeno bylo v roce 1977 a od té doby vzbuzuje v lidech různé pocity. Pokud nejste fanoušci moderního umění, rozhodně stojí za pohled alespoň zvenku. Před budovou se rozprostírá stejnojmenné náměstí, kde místní i turisti velmi rádi odpočívají. 

Vstupné a otevírací doba

V prostorách najdete kromě výstav a muzea knihovnu, obchůdky, kavárny nebo kinosál. Centrum je otevřeno denně 11:00–22:00 hod. (výstavy pouze do 21:00 hod.).

Vstupné se liší podle toho, co chcete vidět. Pokud chcete vidět vše, zaplatíte za dospělého 14 EUR, studenti do 26 let 11 EUR. Dále můžete vystoupat pouze na „výhled na Paříž“, kde zaplatíte 5 EUR. Do kinosálu se dostanete za 5 EUR pro dospělého a pro studenty za 3 EUR.

Vhodné je se podívat pro více informací na oficiální stránky: www.centrepompidou.fr

Jak se sem dostat

Do jeho okolí, asi 5 minut pěšky, vede několik linek metra – stanice Rambuteau (linka 11), Hôtel de Ville (1, 11) a Châtelet (1, 4, 7, 11 a 14). Vlakem RAR se dostanete na stanici Châtelet-les Halles, kam jezdí linky A, B a D. V okolí leží také mnoho autobusových zastávek. V podzemí pod centrem se nachází také parkovací garáže, které jsou zpoplatněny.

  • Naviguj: 48.8606, 2.35242

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu