Paříž
Paříž

39 míst co vidět v Paříži

Grand Palais

Místo

Grand Palais

Grand Palais (Velký palác) je honosná budova poblíž Champs-Élysées a Place de la Concorde. Stejně jako protilehlý menší Petit Palais byl Velký palác vybudován pro příležitost světové výstavy EXPO v roce 1900.

Architektura

Největší zajímavostí Grand Palais je secesní ocelo-skleněná konstrukce, která pavilon zastřešuje a dodává mu zvláštní atmosféru. Dominantou paláce je pak 45 metrů vysoká kupole viditelná snad ze všech pařížských vyhlídek. Palác má 3 vchody, ale hlavním je velký portál z ulice Winstona Churchilla. 

Muzeum a výstavy

Dnes jsou prostory využívány k různým dočasným vystávám a velkým akcím, jako jsou umělecké a historické výstavy, knižní veletrhy, výstavy zemědělských strojů nebo i módní přehlídky.

Každoročně se například ve Velkém paláci konají přehlídky v rámci Pařížského týdne módy, kdy v hlavních sálech každý rok vyrostou zcela jiné originální kulisy, před nimiž probíhají právě módní přehlídky.

Vstupné a otevírací doba

Otevírací doba a vstupné se liší podle druhu výstavy a akce. Dobré je proto podívat se dopředu na jejich oficiální stránky, kde najdete aktuální informace, zároveň si rovnou můžete zakoupit vstupenku. Více informací na oficiálním webu: www.grandpalais.fr.

Doprava a poloha

Grand Palais se nachází v blízkosti stanice metra Champs-Élysées-Clemenceau, kam jezdí linka 1. Pokud si chcete projít i most Alexandra III., můžete vystoupit na druhém břehu na stanici Invalides (8, 13, RER linky C).

Chystáš se do Paříže?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 14. 12. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.