Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Grand Palais

Grand Palais

Grand Palais (Velký palác) je honosná budova poblíž Champs-Élysées a Place de la Concorde. Stejně jako protilehlý menší Petit Palais byl Velký palác vybudován pro příležitost světové výstavy EXPO v roce 1900.

Architektura

Největší zajímavostí Grand Palais je secesní ocelo-skleněná konstrukce, která pavilon zastřešuje a dodává mu zvláštní atmosféru. Dominantou paláce je pak 45 metrů vysoká kupole viditelná snad ze všech pařížských vyhlídek. Palác má 3 vchody, ale hlavním je velký portál z ulice Winstona Churchilla. 

Muzeum a výstavy

Dnes jsou prostory využívány k různým dočasným vystávám a velkým akcím, jako jsou umělecké a historické výstavy, knižní veletrhy, výstavy zemědělských strojů nebo i módní přehlídky.

Každoročně se například ve Velkém paláci konají přehlídky v rámci Pařížského týdne módy, kdy v hlavních sálech každý rok vyrostou zcela jiné originální kulisy, před nimiž probíhají právě módní přehlídky.

Vstupné a otevírací doba

Otevírací doba a vstupné se liší podle druhu výstavy a akce. Dobré je proto podívat se dopředu na jejich oficiální stránky, kde najdete aktuální informace, zároveň si rovnou můžete zakoupit vstupenku. Více informací na oficiálním webu: www.grandpalais.fr.

Doprava a poloha

Grand Palais se nachází v blízkosti stanice metra Champs-Élysées-Clemenceau, kam jezdí linka 1. Pokud si chcete projít i most Alexandra III., můžete vystoupit na druhém břehu na stanici Invalides (8, 13, RER linky C).

  • Naviguj: 48.8661, 2.31321

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 17 dny
Navrhni úpravu