Paříž
Paříž

39 míst co vidět v Paříži

Jardin des Tuileries

Místo

Park Tuileries

Velmi krásný a oblíbený park, jemuž se nedá vyhnout po cestách po Paříži, to je Tuilerijská zahrada. Hromadí se zde hodně turistů, ale i místních, kteří si sem chodí popovídat nebo jen užít si kousek přírody. Původní park nechala vybudovat Kateřina Medicejská již v roce 1564 ke svému paláci, který už dnes bohužel nestojí. V celém parku najdete několik zajímavostí. 

Jsou tu velké vodní nádrže s tryskami na vodu, kolem nichž sedávají lidé. Pokud byste chtěli park více poznat, vydejte se mimo hlavní širokou ulici, kde budete prozkoumávat krásné sochy a užívat si klid. Jestli dostanete hlad nebo chuť na kávu, není to problém. Nachází se tu pár kaváren, bufetů a koupit si můžete i něco sladkého. Hlavním cílem parku je většinou vítězný oblouk du Carrousel, který se nachází před nádvořím Louvru a nechal ho postavit Napoleon Bonaparte.  

Při návštěvě parku je oblíbeným cílem pro zájemce o umění také muzeum de l´Orangerie, kde najdete díla slavného malíře Moneta. Muzeum má otevřeno denně 10:00–16:00 hod. a zaplatíte vstupné 6,50 EUR, osoby do 18 let a studenti do 26 let neplatí nic.

Vstupné a otevírací doba

Do celého parku je vstupné zdarma a otevírací doba se liší podle období. Od poslední neděle v září do poslední neděle v březnu 7:30–19:30 hod. Poslední neděle v březnu–poslední sobota v září 7:00–21:00 hod. Výjimkou jsou pak měsíce červen, červenec a srpen, kdy je park otevřen až do 23:00 hod. 

Poloha a doprava

Zahrady určitě neminete, jelikož se nachází vedle velmi oblíbeného turistického místa, u muzea Louvre. Na druhé straně je park zakončen náměstím de la Concorde se slavným egyptským obeliskem.

Dostanete se sem velmi snadno, ale záleží na tom, z jaké strany se přiblížíte. K Louvru jezdí metro na stanici Palais Royal Musée du Louvre (linka 1, 7). Doprostřed parku jezdí metro na stanici Tuileries (linka 1) a na druhém konci najdete stanici Concorde (linka 1, 8, 12). Vhodné je proto park spojit s prohlídkou obelisku a muzea, popřípadě navštívit okolní zajímavosti jako Náměstí Vendôme a kostel La Madeleine.

Chystáš se do Paříže?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 14. 12. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.