Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Paris Plages

Paris Plages

Od roku 2002 se každé léto na nábřežích řeky Seiny otevírají přímo v historickém centru Paris Plages, tedy Pařížské pláže. Populární místo s lehátky, slunečníky i uměle dovezeným nefalšovaným jemným pískem vytváří ideální prostor pro odpočinek za teplých letních dnů.

Pláže jsou vhodné pouze k odpočinku a opalování, koupání v Seině není kvůli vysokým břehům a lodnímu provozu možné. Chcete-li se zdarma koupat na veřejném koupališti, zamiřte do západní Paříže ke kanálu Bassin de La Villette.

Kde se Pařížské pláže nachází?

Paris Plages najdete v současnosti na obou březích řeky Seine. První pláže vznikly na 3,5 km dlouhé promenádě Voie Georges Pompidou na úrovni ostrovů Cité a Saint-Louis. Mimo léto zde vede rušná silnice, která je však přes léto uzavřena, zasypána pískem a obestavěna lehátky, slunečníky a umělými palmami.

Druhá z pařížských pláží se nachází na opačném břehu, avšak více vzdálená od centra. Leží na úrovni Francouzské národní knihovny asi 3 km proti proudu od známější pláže v centru poblíž ostrovů.

Kdy jsou pláže otevřené?

Každoročně po dobu 4-5 týdnů ně přelomu července a srpna (obvykle od 10.7.. do 20.8., ale termíny se každý rok liší). 

Kolik stojí vstupné?

Pláže jsou otevřené denně od 9:00 do půlnoci a vstupné je zdarma, stejně jako možnost využití lehátek. Proto dorazte co nejdříve ráno, místa se rychle zaplní!

  • Naviguj: 48.8528, 2.35849

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 17 dny
Navrhni úpravu