Paříž
Paříž

39 míst co vidět v Paříži

Paris Plages

Pláž

Paris Plages

Od roku 2002 se každé léto na nábřežích řeky Seiny otevírají přímo v historickém centru Paris Plages, tedy Pařížské pláže. Populární místo s lehátky, slunečníky i uměle dovezeným nefalšovaným jemným pískem vytváří ideální prostor pro odpočinek za teplých letních dnů.

Pláže jsou vhodné pouze k odpočinku a opalování, koupání v Seině není kvůli vysokým břehům a lodnímu provozu možné. Chcete-li se zdarma koupat na veřejném koupališti, zamiřte do západní Paříže ke kanálu Bassin de La Villette.

Kde se Pařížské pláže nachází?

Paris Plages najdete v současnosti na obou březích řeky Seine. První pláže vznikly na 3,5 km dlouhé promenádě Voie Georges Pompidou na úrovni ostrovů Cité a Saint-Louis. Mimo léto zde vede rušná silnice, která je však přes léto uzavřena, zasypána pískem a obestavěna lehátky, slunečníky a umělými palmami.

Druhá z pařížských pláží se nachází na opačném břehu, avšak více vzdálená od centra. Leží na úrovni Francouzské národní knihovny asi 3 km proti proudu od známější pláže v centru poblíž ostrovů.

Kdy jsou pláže otevřené?

Každoročně po dobu 4-5 týdnů ně přelomu července a srpna (obvykle od 10.7.. do 20.8., ale termíny se každý rok liší). 

Kolik stojí vstupné?

Pláže jsou otevřené denně od 9:00 do půlnoci a vstupné je zdarma, stejně jako možnost využití lehátek. Proto dorazte co nejdříve ráno, místa se rychle zaplní!

Chystáš se do Paříže?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 14. 12. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.