Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Le Marais

Le Marais

Pozoruhodná historická čtvrť, kde si přijde na své každý. Čím je specifická, je její krásná architektura, jelikož se skládá z převážně renesančních paláců bohaté šlechty, dříve známé jako hôtels particuliers. Z paláců stojí za zmínku hôtel de Sens (1 rue du Figuier) s krásnou geometrickou zahradou, Le Village Saint Paul s paláci, obchody a uměleckými galeriemi, hôtel Lamoignon na Rue Pavée, což byla první dlážděná ulice v Paříži, hôtel de Sully, kam se dostanete průchodem z Rue Saint Antonie nebo z Place des Vosges a spatříte jeho krásné nádvoří.

Velmi oblíbeným místem je právě náměstí Place des Vosges, což je nejstarší náměstí v Paříži, kde si budete přidat spíše jako na nějakém zámku.

Rozhodně tu potkáte řadu krásných kostelů, ale i synagogu Tournelles. Zde se totiž usadila židovská komunita na konci 19. století a jejich území se nazývá Pletzl. Dodnes tu najdete řadu židovských obchůdků a lahůdek. Celá čtvrť také proslula řadou uměleckých galerií a muzeí, které jsou převážně menšího rozsahu. Le Marais není jen historické místo, ale od 80. let také tvoří střed LGBT komunity. Skoro polovina těchto pařížských podniků se totiž nachází zde.

Ubytování

Čtvrť Le Marais patří ke klidnějším místům, navzdory tomu, že se nachází přímo v historickém jádru Paříže. Ubytují se zde milovníci renesanční architektury a kvalitnějších hotelů za přijatelné ceny od 130 EUR na noc výš.

Jak se sem dostat

Čtvrť leží na pravém břehu řeky Seiny a v podstatě ji na jedné straně ohraničuje muzeum Pompidou a na druhé náměstí Bastille s kanálem. Jelikož čtvrť není příliš velká, proběhnete ji za cca 30 minut, pokud se nikde nezastavíte. Přímo do této čtvrti nevede žádné metro, ale najdete tu řadu stanic okolo. Například stanice Saint Paul a Hotel de Ville (linka 1), Rambuteau (11), Arts et Métiers nebo Temple (3, 11) a Chemin Vert (8).  

  • Naviguj: 48.8559, 2.36546

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 22 dny
Navrhni úpravu