Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Place Vendome

Place Vendôme

Náměstí, které působí jinak, než vypadá. Jeho půdorys je sice obdélný, ale díky chytré architektuře se zalomenými rohy působí, že má tvar osmiúhelníku. Původně se náměstí jmenovalo Ludvíka Velikého a mělo se stát jeho oslavou.

Uprostřed náměstí se tyčí bronzový sloup Vendôme, který zde nechal postavit Napoleon na oslavu svých vítězství. Prostor na náměstí je uzavřený krásnými klasicistními a renesančními budovami hotelů, které byly dříve proslulé svým luxusem a centrem elit a bohatých. Například v hotelu Ritz pobývala slavná módní návrhářka Coco Chanel nebo spisovatel Ernest Hemingway. Dodnes je proto náměstí a jeho okolí místem luxusních obchodů a hotelů.  

Pokud se chcete podívat do hotelů, budete si v nich muset zařídit ubytování dopředu, což není nejlevnější záležitost. V hotelech se skrývá několik barů a restaurací, které můžete navštívit, ale opět nejsou levné.

Doprava a poloha

Asi 5 minut odtud najdete několik stanic metra – Concorde (linky 1, 8, 12), Madeleine (8, 12, 14), Opéra (3, 7, 8), Pyramides (7, 14) a Tuileries (1).

  • Naviguj: 48.8675, 2.32943

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu