Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Opera Palais Garnier

Opéra Garnier

Opéra Garnier nebo též Palais Garnier je hlavní budovou, kterou využívá Opéra national de Paris. V paláci Garnier se soustřeďují zejména představení klasické opery a baletu.

Právě zde se zrodil proslulý Fantom opery, který je známý po celém světě. Pokud jste jeho fanoušky, rozhodně toto místo nesmíte vynechat.

Architektura

Krásná budova opery byla dokončena v roce 1875 na přání Napoleona III. a navrhl ji Charles Garnier, po němž je pojmenována. Budova se stala centrem opery a baletu do roku 1989, kdy byl postaven nový operní dům Opéra Bastille. Dnes jsou zde možné prohlídky interiéru a pořádají se baletní představení. K jedněm z největších zajímavostí při návštěvě opery patří velké mramorové schodiště a známý masivní lustr v hledišti.

Vstupné a otevírací doba

Opera je otevřena pro veřejnost denně 10:00–17:00 hod., pokud se koná odpoledne představení, tak jen do 13:00 hod.

Za prohlídku interiéru bez průvodce zaplatíte 12 EUR (v době výstav 14 EUR), děti a studenti 8 EUR (10 EUR), děti do 12 let zdarma. Nutná je rezervace dopředu pro prohlídky s průvodcem a stojí od 15,5 EUR, děti 11 EUR.

Vstupenky na představení

Pokud chcete vidět nějaké představení, zarezervujte si lístky hodně dopředu (2 až 5 měsíců) a jejich cenové rozpětí se liší podle míst na sezení a druhu představení, rozmezí 40–300 EUR. 

  • Lístky na představení a prohlídky s průvodcem najdete na oficiálních stránkách opery: www.operadeparis.fr/en

Doprava a poloha

Vhodné je místo navštívit v rámci procházky ulicemi Paříže, kde v okolí najdete například kostel La Madeleine nebo muzeum voskových figurín Grévin. Přímo před vchodem do opery se nachází stanice metra Opéra (linky 3, 7 a 8). Vedle ještě najdete stanici metra Chaussée d´Antin (linky 7 a 9) nebo stanici vlaku RER Gare Auber s linkou A. V okolí leží dále řada autobusových zastávek s názvem Opéra. 

  • Naviguj: 48.8719, 2.33174

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu