Florencie
Florencie

18 míst co vidět ve Florencii

Palazzo Pitti

Příroda

Palazzo Pitti

Na jižním břehu řeky Arno se nachází nádherný palác Pitti, jež do původní podoby nechal přestavět Cosimo I. z rodu Medicejských. Dnes je palác sídlem hned 4 muzeí, v nichž můžeme obdivovat renesanční a barokní obrazy, sbírku stříbra, královské apartmány a moderní umění.

Při své návštěvě nezapomeňte zavítat do monumentálních zahrad Boboli, jež náleží k paláci. Do současné podoby byly postupně vytvořeny mezi 15. a 18 stoletím a jejich celková rozloha dnes činí neuvěřitelných 45 tisíc m2.

Zelené plíce Florencie jsou jedním z nejhezčích muzeí pod širým nebem.

V parku najdete mnoho římských a renesančních soch. Během procházky parkem byste určitě neměli vynechat také amfiteátr a Neptunovu fontánu, zahradu Il giardino del Cavaliere, rokokový Kaffeehaus nebo jeskyni Grotta Grande.

Vstupné do paláce:

  • Dospělý: 10 euro
  • EU rezident 18–26 let: 5 euro 

Vstupné do zahrad:

  • Dospělý: 6 euro
  • EU rezident 18–26 let: 3 euro 

Lístky lze zamluvit předem: http://www.b-ticket.com/b-Ticket/uffizi/default_eng.aspx. Je třeba počítat s příplatkem 3 euro, který bude automaticky přičten k rezervaci.

Tip!

Pokud plánujete navštívit galerii Uffizi, palác Pitti a zahrady Boboli, zvažte nákup zvýhodněné vstupenky, která zahrnuje vstupy do všech 3 památek a cenově vychází velmi dobře. Vstupné činí 18 euro pro dospělého, EU rezidenti zaplatí pouze 11 euro. Vstupné zakoupíte přes portál B-ticket.

Chystáš se do Florencie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 07. 11. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.