Zpět na seznam míst co vidět ve Florencii
Piazza del Duomo

Piazza del Duomo

Nejznámější florentské náměstí a středobod města je domovem hned několika slavných památek Florencie. Na Piazza del Duomo povedou vaše první kroky ve Florencii a jsme si jistí, že během svého pobytu přes něj projdete nesčetněkrát.

Formálně je prostranství tvořeno dvěma náměstími: Piazza del Duomo a Piazza di San Giovanni, ale v naprosté většině případů se používá jen první pojmenování.

Nejslavnější ze slavných...

Jak už název náměstí napovídá, hlavní dominantou je místní dóm, ke kterému náleží i další stavby. Bez přehánění lze Piazza del Duomo označit za jedno z nejkrásnějších i nejnavštěvovanějších náměstí v Evropě. Právě tady se nachází památky, které zná celý svět.

Centrum náměstí tvoří trojice staveb propojených ikonickým goticko-renesančním architektonickým stylem a nádhernou fasádou složenou z bílého, temně zeleného a růžového mramoru. Pro detaily o jednotlivých památkách klikněte na název níže.

Na východním okraji náměstí pak navštívíte jedno ze slavných florentských muzeí Museo dell'Opera dell Duomo vystavující mnoho originálů soch, obrazů z katedrály a baptisteria.

Středobod Florencie

Náměstí Piazza del Duomo je centrem Florencie už zhruba od 4. století, dnešní podobu získalo s dostavbou katedrály v 15. století.

Vycházejí odsud také hlavní nákupní ulice Via Roma spojující Piazza del Duomo s dalším slavným náměstím Piazza della Repubblica. Další hlavní ulicí je Via dei Calzaiuoli vedoucí na Piazza della Signoria se slavnými Palazzo Vecchio a Neptunovou fontánou.

Ubytování na Piazza del Duomo

Hledáte-li na svých cestách hotely v největším centru dění, pak je toto náměstí pro vás jako stvořené. Smířit se však, logicky, musíte s vysokými cenami startujícími na 4 000 Kč v soukromých bytech.

K nejlepším ubytováním s dobrými cenami mezi 3 000 a 4 000 Kč za noc patří penzion Duomo Palace. Z klasických hotelů za "normální" ceny (na místní poměry) přímo na náměstí zařadíme Hotel Duomo Firenze a pokud nehledíte na cenu, rozhodně doporučujeme stylový luxusní hotel Palazzo Niccolini al Duomo.

  • Naviguj: 43.7734, 11.2554

Další místa ve Florencii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu