Florencie
Florencie

18 míst co vidět ve Florencii

Piazza del Duomo

Čtvrť

Piazza del Duomo

Nejznámější florentské náměstí a středobod města je domovem hned několika slavných památek Florencie. Na Piazza del Duomo povedou vaše první kroky ve Florencii a jsme si jistí, že během svého pobytu přes něj projdete nesčetněkrát.

Formálně je prostranství tvořeno dvěma náměstími: Piazza del Duomo a Piazza di San Giovanni, ale v naprosté většině případů se používá jen první pojmenování.

Nejslavnější ze slavných...

Jak už název náměstí napovídá, hlavní dominantou je místní dóm, ke kterému náleží i další stavby. Bez přehánění lze Piazza del Duomo označit za jedno z nejkrásnějších i nejnavštěvovanějších náměstí v Evropě. Právě tady se nachází památky, které zná celý svět.

Centrum náměstí tvoří trojice staveb propojených ikonickým goticko-renesančním architektonickým stylem a nádhernou fasádou složenou z bílého, temně zeleného a růžového mramoru. Pro detaily o jednotlivých památkách klikněte na název níže.

Na východním okraji náměstí pak navštívíte jedno ze slavných florentských muzeí Museo dell'Opera dell Duomo vystavující mnoho originálů soch, obrazů z katedrály a baptisteria.

Středobod Florencie

Náměstí Piazza del Duomo je centrem Florencie už zhruba od 4. století, dnešní podobu získalo s dostavbou katedrály v 15. století.

Vycházejí odsud také hlavní nákupní ulice Via Roma spojující Piazza del Duomo s dalším slavným náměstím Piazza della Repubblica. Další hlavní ulicí je Via dei Calzaiuoli vedoucí na Piazza della Signoria se slavnými Palazzo Vecchio a Neptunovou fontánou.

Ubytování na Piazza del Duomo

Hledáte-li na svých cestách hotely v největším centru dění, pak je toto náměstí pro vás jako stvořené. Smířit se však, logicky, musíte s vysokými cenami startujícími na 4 000 Kč v soukromých bytech.

K nejlepším ubytováním s dobrými cenami mezi 3 000 a 4 000 Kč za noc patří penzion Duomo Palace. Z klasických hotelů za "normální" ceny (na místní poměry) přímo na náměstí zařadíme Hotel Duomo Firenze a pokud nehledíte na cenu, rozhodně doporučujeme stylový luxusní hotel Palazzo Niccolini al Duomo.

Chystáš se do Florencie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 13. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.