Milán

Nákupy v Miláně

Milujete nakupování, ale už vás nebaví chodit neustále do starých známých butiků a obchodních center doma? Pokud hledáte zahraniční destinaci klidně jen na otočku nebo víkend ideální pro výlet za nákupy, těžko jste mohli najít lepší město než je italský Milán, město módy, luxusu a nejnovějších trendů.

Milán je navíc skvěle dostupný s letenkami za pár korun, jen z Prahy na milánská letiště míří i několik spojů denně.

Před cestou do Milána za nákupy si také pročtěte naše tipy na nejlevnější i nejlepší ubytování v Miláně.

Luxusní značky, showroomy a butiky

Zamiřte za tím nejlepším a nejnovějším, co světová móda nabízí. Centrum Milána je doslova obsypané butiky a obchody s oblečením, šperky, hodinkami a dalšími módními doplňky. Asi jen málokde na světě najdete větší koncentraci obchodů než právě v Miláně. Ostatně mnoho světových značek se právě zde zrodilo.

Připravte si, že nejlevnější položky začínají spíše na stovkách eur, ty nejdražší šplhají i na desetitisíce eur.

Nejslavnější čtvrtí se stovkami obchodů značek jako Gucci, Prada, Dolce e Gabbana, Zara, Louis Vuitton a další je rozhodně Quadrilatero d'Oro della Moda alias Zlatý čtyřúhelník módy se slavnými nákupními třídami Via Montenapoleone, Via Manzoni, Via Pierto Verri či Corso Venezia. Vynechat nesmíte obrovský Armani megastore na Via Alessandro Manzoni, který patří k tomu nejlepšímu v Miláně.

Neméně slavnou luxusní nákupní pasáží je Galleria Vittorio Emanuele II. s vlajkovými obchody značek Prada, Versace a Louis Vuitton. Kromě nákupů patří tato pasáž i mezi nejznámější architektonické skvosty v Miláně.

Obchody střední třídy

Nechcete-li zrovna utrácet tisíce, ani pro vás nebude Milán zapovězeným městem. Stovky, možná tisíce obchodů s prvotřídní módou, ale za přijatelné ceny už za desítky eur, najdete po celém městě. Jsou však oblasti přímo stvořené pro nakupování:

  • Corso Buenos Aires – dlouhá třída severně od Zlatého čtyřúhelníku módy kombinuje luxusní i běžné obchody v samostatných provozovnách i celých obchodních domech
  • Rinascente – obrovský obchodní dům přímo na Piazza del Duomo vedle pasáže Vittorio Emanuele II. se stovkami obchodů
  • Corso Como – kratší třída s obchodním domem 10 Corso Como s oblíbenými slevovými "outlet" koutky

Outlety v okolí Milána

V širokém okolí Milána najdete tři outletová městečka, ve kterých nakoupíte značkové zboží ve slevě, obvykle zde pořídíte kolekce z minulých let i s více než 70% slevami.

  • Serravalle Design Outlet – 97 km od Milána, speciální autobusy za 20 EUR / zpáteční, viz online rezervace jízdenek
  • Vicolungo Outlet – 63 km od Milána, z Milána i Turína sem jezdí shuttle autobusy zdarma o víkendech a za 14 EUR ve všední dny, viz detaily
  • Foxtown Mendrisio – 61 km od Milána ve švýcarském Mendrisiu (pas není potřeba, Švýcarsko je v Schengenu), speciální autobusy za 20 EUR / zpáteční, viz online rezervace jízdenek, alternativně lze dojet přímým vlakem z Milána do Mendrisia, odkud k outlet centru dojdete za 10 minut, jízdenka stojí kolem 12 EUR zpáteční a spojení vyhledáte např. přes web švýcarských drah sbb.ch.

Chystáš se do Milána?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.