15 míst, která doporučujeme v Miláně navštívit

Milánský Dóm

Duomo

Nikdo by při své návštěvě neměl vynechat hlavní dominantu města, katedrálu Duomo nacházející se v samém srdci metropole. Úchvatný interiér můžete obdivovat zcela zdarma. Za prohlídku střechy zaplatíte 9 euro, pokud vyšlapete všech 165 schodů pěšky, 13 euro, pokud zvolíte pohodlnější cestu výtahem. Pohled ze střechy katedrály je dechberoucí.

Zobrazit více
Milán

Galleria Vittorio Emanuelle II

Nákupní pasáž je turistickým cílem číslo jedna. Davy sem míří obdivovat jedinečnou architekturu kryté nákupní galerie a zatočit se na býčích varlatech (mozaika býka v dlažbě), což prý přináší štěstí.

Zobrazit více
La Scala

La Scala

Na první pohled nenápadná budova divadla La Scala se nachází na Piazza della Scala, kam se dostanete přímo z Galleria Vittorio Emanuele II. Pokud nejste dítětem štěstěny a neseženete lístky na jedno z četných představení, která ovšem bývají beznadějně vyprodána, vyrazte na obhlídku místa v rámci komentovaných prohlídek (25 euro za osobu). 6 pater lóží vykládaných zlatem a lemovaných karmínovým sametem opravdu stojí za to. Lístky na představení…

Zobrazit více
Museo del Novecento

Museo del Novecento

Muzeum dvacátého století je ideálním útočištěm během deštivých dní. Kromě uměleckých děl světově proslulých malířů, fotografů a sochařů váš pohled uchvátí i výhled na centrální náměstí města Piazza Duomo.

Zobrazit více
Castello Sforzesco

Castello Sforzesco

Původní Viscontiho palác a následně domov mocné dynastie Sforzů je dnes domovem více než desítky muzeí. Netradiční stavba z červených cihel hostila mistra Leonarda Da Vinciho, který navrhoval obranu hradu.

Zobrazit více
Parco Sempione

Parco Sempione

Největší městský park je oblíbeným místem Miláňanů i cizinců. Udělejte si hezkou procházku až k vítěznému oblouku Arco della Pace, kde zažeňte hlad v jedné z restaurací, nebo ulehněte do trávy a odpočívejte u dobré knížky. Aktivnější jedinci se mohou přidat k řadě běžců, kteří park využívají pro svůj každodenní jogging.

Zobrazit více
Poslední večeře

Santa Maria delle Grazie/Il Cenacolo

Kostel Santa Maria delle Grazie nadchne nejen svou neobvyklou červenou fasádou, ale také klenotem, který ukrývá uvnitř svých zdí, nástěnnou malbou Poslední večeře od mistra Leonarda Da Vinciho.

Zobrazit více
Brera

Brera

Milovníci Itálie mohou častokrát v Miláně postrádat atmosféru tradiční Itálie, tedy malé uličky s domky s barevnými dřevěnými předokenními žaluziemi, v nichž sídlí miniaturní kavárny a zmrzlinárny. A právě v Breře tohle najdete. Bezcílně se procházejte úzkými uličkami, kochejte se pohledem na tradiční italskou architekturu a zaposlouchejte se do bzučivých zvuků Italy tolik milované Vespy.

Zobrazit více
Pinacoteca Brera

Pinacoteca di Brera

Jedna z nejprestižnějších italských uměleckých škol a největší milánská galerie sídlí v historické čtvrti Brera jen pár set metrů od centra města. Na návštěvu si vyhraďte delší čas, protože místní sbírky zahrnující velikány jako Tiziano, Tintoretto nebo Caravaggio, jsou opravdu obrovské.

Zobrazit více
Giardini Pubblici

Giardini Pubblici

Další z mnoha městských parků je domovem významných galerií a muzeí. Během deštivých dní zamiřte do zajímavého přírodovědeckého muzea Museo Civico di Storia Naturale s největší geologickou sbírkou v Evropě nebo do Pavilonu moderního umění Padiglione D'Arte Contemporanea.

Zobrazit více
Palazzo reale

Palazzo Reale

Palazzo Reale bylo zničeno bombardováním během 2. světové války a po válce došlo ke kompletní opravě budovy. Dnes místo slouží jako kulturní centrum a konají se zde výstavy.

Zobrazit více
Corso Como

Corso Como

Centru nakupování a nočního života dnes dominuje obrovská věž Torre UniCredit největší italské banky UniCredit Bank. Během návštěvy této části města nevynechejte obchod 10 Corso Como, kde naleznete vybrané kolekce světových návrhářů, ale i méně známých značek. V 1. patře se nachází knihkupectví se širokým výběrem knih o umění a designu. Do obchodu se dostanete skrze slunný dvůr, v jehož zadní části se pak nachází 10 Corso Como Outlet.

Zobrazit více
San Lorenzo Miláno

Colonne di San Lorenzo

Po setmění se staré římské ruiny mění v místo setkání mladých Miláňanů, kteří vedou nekonečné debaty nad kelímkem piva a vína.

Zobrazit více
Navigli

Navigli

Čtvrť Navigli se rozprostírá kolem vodních kanálů Naviglio Grande a Naviglio Pavese. Kanály představovaly hlavní tepny města, po nichž přicházelo do Milána obrovské množství zboží. Původní funkce kanálů byla nahrazena funkcí estetickou a davy místních a turistů míří do Navigli kvůli příjemné atmosféře a posezení v četných barech a restauracích, které během „aperitivo“ nabízejí občerstvení zdarma. Po setmění se bary stejně jako sklenice hostů…

Zobrazit více
Ambrogio Milan

Basilica di Sant’Ambrogio

Svatý Ambrož, patron Milána, je pohřben v kryptě baziliky sv. Ambrože. Základy baziliky pocházejí již ze 3. století, ale velká část budovy, tak jak ji známe dnes, vznikla až ve století 11.

Zobrazit více
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu